Všechny cesty vedou... tam, kam si naplánuješ!

Jakékoliv plány pro následující rok mi vyvstávají zpravidla samy od sebe už koncem roku. Jsem vyloženě plánovací typ. Jednoduše mám ráda, když alespoň zčásti vím, co mě čeká. Podobně to mám s plánováním mého cestování, které k životu tak moc potřebuju.

Zatím jsem bohužel nepřišla na to, jak cestovat 10 měsíců v roce a zároveň se dostatečně finančně zabezpečit. Nejsem bohatá dědička ani nevlastním ropné vrty. Zatím. :-)  A tak je „cestovní rozpočet“ tou první a nejpodstatnější věcí, kterou pečlivě promýšlím. Právě od budgetu se odvíjí počet a druh destinací, které bych chtěla v nejbližších 12 měsících navštívit.

Řekněme, že se mi zadaří, a dvě až čtyři různě dlouhá dobrodružství vecpu mezi rodinné a pracovní aktivity, sportovní utkání, stěhování, vlastní svatbu, manželovy státnice a jeho pracovní víkendy. (Názorná ukázka roku 2018. Zasloužila bych medaili za plánování). Ráda jezdím na prodloužené víkendy nebo kratší pobyty, protože mě nestojí dlouhé pracovní volno a absenci v mém životním "organizovaném chaosu". Na takové cesty dokážu odjet zcela spontánně, impulzem mi je často jen výhodná letenka a pár dní volna. 

Mám za sebou pětidenní červencovou cestu s Manao do Skotska a vzpomínám na ni dodnes, i proto bude (minimálně) jedna z mých výprav roku 2019 ryze dámská. Poznala jsem totiž, že mezi holkami je mi prostě dobře, protože každá z nás díky své jedinečnosti v kolektivu zastane určitou roli a i já tak můžu fungovat naprosto přirozeně. Nikdo se na mě nekouká skrz prsty, protože jsem velká, malá, stará nebo mladá, bezdětná, taková nebo maková, a stejně tak i já všechny beru přesně takové, jaké jsou: skvělé od hlavy až k patě. Takovou cestu v holčičím kolektivu si zaslouží každá žena, máma, ségra, kamarádka, babička, …, protože jí to bez chlapského elementu jednoduše dovolí vrátit se k sobě samotné.

Diskuze k článku

Chceš přispět do diskuze? Stačí se přihlásit.
Načíst starší příspěvky

Související pobyt

Začátek

Po 23.07

Konec

So 28.07

23 744,00 Kč

Zaujal tě tento článek?

Dej o něm vědět svým kamarádkám na Facebooku!