Jsem fakt dobrá, musím se pochválit

Ráda píšu, ráda fotím, ráda jím, ráda tvořím cokoli, a tak bych mohla pokračovat dál. Proč to píšu? Protože na rozdíl od jiných neustále píšících lidí píšu jen občas.

Píšu tehdy, když to stojí za to. Jako třeba, když si potřebuju vyprázdnit hlavu a vylít to na papír. Velmi úlevná záležitost, doporučuji. A taky moc ráda píšu na cestách. Večer sednu, vezmu zápisník a procházím si celý den. Přiznám se, doteď jsem psala o celých dnech sakumprásk. Už nebudu, protože vím proč.

Tento víkend na workshopu psaní cestopisů jsem se dozvěděla, že je to fajn si psát zápisky o každé zmrzlině a nebo parku, ale není to TO, co by stálo o uchování. A tak se s tebou podělím o moje nově nabyté zkušenosti.

Zaprvé, jasně, projdu si v hlavě celý den, ale na papír uložím jenom PERLY. Každý den, třebaže se může zdát úplně obyčejný, má svůj TOP moment, který je fajn mít uchovaný v paměti.

Zadruhé, nesnažím se psát dokonale, ale píšu, jako bych to vyprávěla svojí kamarádce. Vynechám omáčku, kterou bych jí stejně nevyprávěla a jdu přímo k jádru pudla.

Zatřetí, někdy se na papír úplně nedá zachytit pocit, tak to dokreslím obrázkem, vlastnoručně vyrobeným,  nebo nalepím fotku, která dovystihne to, co se neujalo ve slovech.

Začtvrté, zkusím si psát zápisky očima toho, kdo byl se mnou na cestě. Dost jsem se u toho nasmála. Vtipné glosy dětí jsou k nezaplacení.

Tak jo. Jsem připravená na letní zápisky z cest. Díky Manao workshopům jsem se totálně posunula v pořizování fotek na mobil. Umím zachytit zajímavé úhly pohledu, hrát si se světlem a používat aplikace na úpravu fotek (workshop Focení mobilem na cestách). Umím si vyrobit nádherný cestovní deník, který mi dělá radost (workshop Výroba cestovních deníků). A teď už umím i psát poutavě tak, že zaujmu dokonce sama sebe 😊 (workshop Cestopisy).

Tomuhle všemu předcházela moje zkušenost s výrobou cestovních deníků pro děti, které jsme vydaly. Víš jak zaujmout děti při cestách, tak koukni na Můj cestovní deník.

Přeju ti krásné léto a těším se, že se přidáš na naše dámské radovánky ať už na cestách nebo na některém z workshopů Manao. Sdílej nás, uděláš radost nám a mnohým ženám, které o nás zatím  ještě neví.

Diskuze k článku

Chceš přispět do diskuze? Stačí se přihlásit.
Načíst starší příspěvky

Související pobyt

Začátek

Út 26.03

Konec

Út 26.03

1 200,00 Kč

Zaujal tě tento článek?

Dej o něm vědět svým kamarádkám na Facebooku!