Pohoda na cestách

Smekám před ženami, které vědí. Sáhnou pevnou rukou do skříně a už tahají perlu za perlou. I po desítkách cest jsem stále hledající. Po pár hodinách, kdy se hadříky a propriety nacházejí všude, konečně zavírám zavazadlo, o kterém jsem původně předpokládala, že bude poloprázdné. 

Tímto přiznávám, že se někdy vracím i s polovinou věcí, které jsem vůbec nevytáhla z kufru nebo tašky. O batohu nemluvím, protože s tím se jede do zálesáckých podmínek, a tak řešení obsahu je vcelku jednoduché a technické.

Vždy mě zaujmou ženy, které i na cestách mají svůj styl a viditelnou pohodu. Troufám si říct, že se mi podařilo těmto metám postupem let přiblížit.

Tak jdeme na věc, nasdílím s tebou pár tipů, které stojí za povšimnutí a dokonce za použití před cestou.

 • Na cestu letadlem si vybírám oblečení, které mi bude sloužit i na místě určení. Pokládám si otázku: „Bude se mi tenhle kousek bez možného použití povalovat na dně kufru po celou dobu?“ Při kladné odpovědi hadřík s díky vracím do jeho domovské skříně.
 • Plandavé oblečení, do kterého se mi motají ruce či nohy, které mi přisedne soused ve vlaku a nebo překáží při polapení kufru na pásu, taky nebrat. 
 • Košile z klouzavého materiálu, po kterém mi po stopadesáté sklouzla kabelka z ramene, už taky příště nejede se mnou.
 • Nesnáším si sundávat pásky z kalhot na celní kontrole. Všichni čekají, a koukají a to mě fakt uvádí do rozpaků. Možná varianta jsou nepadající kalhoty, nebo s elastickým pasem nebo látkovým páskem.
 • Díky nepříčetnosti bezpečnostních rámů už minimalizuji počet šperků na cestu. Hlavně kovová bižuterie uvádí rám do extáze.
 • Odevzdávání bot na pás mezi zavazadla je kapitola sama o sobě. Zaprvé, boty pískají, takže obouvám jedině tenisky a nebo něco s tenkou podrážkou. Zadruhé, se může i tak stát, že bláznivý rám se ozve. Osvědčilo se mi mít v botách tenké ponožky, protože zkušenost jít bosa celým kontrolním prostorem mi jednou úplně stačila.
 • V zimě mě nebaví odkládat vrstvy oblečení do špinavých necek na zavazadla u kontroly. Raději mám jednu vrstvu-jeden kabát nebo bundu a to je sundané raz dva.
 • V letadle se neustále mění tlak. I naše těla se tlakem nafukují a smršťují. Vynechávám proto obepínající kalhoty, hlavně slim džíny. Když už to musí být džíny, tak raději typ boyfriend (širší) nebo jeggíny.
 • Jsou chvíle, kdy se nepříliš lichotivé oblečení zvané legíny dostává do středu pozornosti. Dokonce i trendy joggingové kalhoty moc dobře poslouží na cestování. Pozor, nikdy si neberu celý joggingový komplet včetně vršku. Nejdu běhat! To je pro ženu společensky dopravní  „faux pas“.
 • Na cesty mám moc ráda měkkou bavlnu. Volnější tričko v lichotivém ženském tvaru s krátkým nebo dlouhým rukávem (pro mě s dlouhým, protože jsem zimomřivá) je pro mě nejlepší volba.
 • Párkrát jsem zvolila i jednoduché úpletové šaty nebo sukni a bylo to moc fajn. Žádný len nebo hedvábí, pokud při výstupu z letadla nechci vypadat jako zmačkaný papír.
 • V letadle je moc fajn vytáhnout měkký svetřík nebo šátek, do kterého se zabalím, když na mě odněkud táhne. Průvan na hlavu já nerada, tak ho často použiju právě tam. Když přiletím do teplých krajin, jednoduše ho zase složím do tašky.
 • Tašku na cesty raději volím s delšími uchy, abych ji mohla hodit přes rameno. Nenosím ji v ruce, protože mám raději jednu ruku volnou.
 • Ponožky do letadla jsou moje velké přítelkyně a cestovatelky. Je nám spolu dobře. Styl lyžařské ponožky nechávám jedině na hory. Beru něco teplejšího v čem je mi pár hodin příjemně. Žabky nebo sandály na nohou jsou pro mě zdrojem potenciální zimy a taky nikdy nevím, kdo právě nevhodně postaví kufr do cesty. Au.
 • Pro delší lety přihodím do tašky masku na oči pro černočernou tmu, špunty do uší pro tak vzácné ticho a polštář na krk pro mojí pohodu na odpočinek.

Všechny tipy jsou vychytané přes moje chyby, omyly a trapasy. Přeju ti, ať tvoje cestování je vždy pohoda na první dobrou. Někdy ahoj na cestách s Manao.

 

 

Diskuze k článku

Chceš přispět do diskuze? Stačí se přihlásit.
Načíst starší příspěvky

Související pobyt

Začátek

Út 26.11

Konec

Ne 01.12

31 273,00 Kč

Zaujal tě tento článek?

Dej o něm vědět svým kamarádkám na Facebooku!