„Přežila jsem víkend s 8 ženami!“

Vyrazit s osmi cizími ženami na víkend by se mohlo zdát jako výzva. A nebo taky...

Před nějakým časem jsem si našla víkendový pobyt, který mě oslovil svojí náplní. Šumava bylo to druhé lákadlo, které mě nachytalo. Šumavu totiž můžu v jakémkoli množství. 

A tak jsem si naplánovala víkend bez rodiny. Víkend mezi ženami, které jsem v životě neviděla. Ani jsem neměla tušení, kolik žen se sejde. Bude jich pět, osm, deset? Měla jsem před sebou dva a půl měsíce čekání, než se akce uskuteční.

Jak se blížil den odjezdu, znejistěla jsem a říkala si, jestli to byl dobrý nápad jet někam, kde nikoho neznám. Najednou jsem už nebyla přesvědčená. Všechny informace jsem měla k dispozici v mailu a nebylo na co se ptát, ačkoli nějaký malý kontakt by mi asi udělal dobře. Měla jsem fůru práce, a tak jsem ani nepřemýšlela o tom, jaké asi ostatní ženy budou, jaké asi bude ubytování, jaké bude jídlo a zda náplň bude stát za to. A víte, co vám povím? Teď, když tyto řádky píšu dva dny po návratu? Že to bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat – NECHAT TO VOLNĚ PLYNOUT.

A moje pocity, které ve mně zůstaly?

Žena, která víkend pořádala, byla milá a vlídná k nám všem. Každá z účastnic byla otevřená čemukoli, co se v programu organizovalo. Spolubydlely jsme tak, jak to vyšlo a bylo to skvělé, ač podmínky byly spíš sparťanského rázu. Jídlo bylo prostě "mňamózní". A co mi z toho vychází? Pokud dám životu možnost, aby se věci mohly dít, tak se dějou pro moje dobro.

Když se sejdou ženy, je to vždycky jízda. Díky našim rozdílným životním zkušenostem a zážitkům se dokážeme nádherně vzájemně doplňovat. Dokážeme naslouchat jedna druhé a neposuzovat a neodsuzovat. Dokážeme být velelaskavé, tolerantní a respektující. A hlavně nikdy nešetříme kořením smíchu i slziček, které k nám ženám tolik patří.

Ženská společenství jsou nádherná, obohacující, a proto vzniklo i cestování Manao, které spojuje ženy.

Diskuze k článku

Chceš přispět do diskuze? Stačí se přihlásit.
Načíst starší příspěvky

Související pobyt

Začátek

So 20.10

Konec

St 24.10

Cena s dopravou

32 977,00 Kč

Zaujal tě tento článek?

Dej o něm vědět svým kamarádkám na Facebooku!