Moje první boty a proč od té doby jiné nechci

Není bota jako bota a spoustu lidí už napadlo, že by bylo parádní nechat si je ušít na míru podle vlastního návrhu.

Jsem Veronika a s šitím bot jsem začala díky mému manželovi, který si moc přál bosoboty-barefooty. Ty ceny, za které se daly pořídit, byly fakt vysoké. Navštěvovala jsem kurz šití bot a nakoukla tak pod pokličku řemesla.

A zjistila jsem, že ušít takové boty není nijak složité. Průměrně zdatná žena to zvládne bez problému. Pak přišlo ale. Své první boty jsem vyráběla 14 a půl hodiny. Trvalo dlouho, než jsem mohla říct, že se práce zdařila tak, jak jsem si představovala. Přišlo i uznání, že cena bosobot není tak ulítlá.

To byly moje začátky. Od té doby uplynulo hodně času, a dnes mohu říct, že umím srozumitelným a jednoduchým způsobem učit, jak si takové boty ušít sám. Každý člověk, který můj kurz navštěvuje, odjede domů s botami, tedy s těmi ušitými.

Vždycky mě bavilo něco tvořit, například malovat, háčkovat, plést a taky sportovat. Jednu dobu jsem se více věnovala sportu, ale čas mi moji cestu ukázal později. Jakákoli tvorba je pro mě relaxační činnost, způsobem, jak vyjádřit něco, co nejde vyslovit slovy. Na tvorbě se mi líbí proces, který směřuje k výsledku. Výsledek samotný pro mě není až tak důležitý. Když se práce podaří, je to taková třešnička na už tak  dobrém dortu.

Nejsem švec ani velkovýrobce obuvi. Takové ambice nemám. Je to laškování se ševcovinou, na jejímž konci je bota, která má k dokonalé botě od ševce daleko. Když si chce někdo vyrobit dokonalou botu, tak musí projít kurzem se skutečnými mistry řemesla. To jsme ale v jiných časových i cenových parametrech.

Naše bota je pohodlná, respektující šířku nohy i její tvar. Dříve jsem o botách moc nepřemýšlela a chtěla jsem takovou botu, která bude hlavně dobře vypadat. Vždycky jsem ji nějak vyšlápla a bylo. To, co vídám teď v obchodech, mi přijde nudné proti tomu, jaké mám nyní možnosti.

Diskuze k článku

Chceš přispět do diskuze? Stačí se přihlásit.
Načíst starší příspěvky

Související pobyt

Začátek

Po 06.08

Konec

Pá 10.08

7 628,00 Kč

Zaujal tě tento článek?

Dej o něm vědět svým kamarádkám na Facebooku!