Sakura – jarní Japonsko

Na co se můžeš těšit

 • Nejkrásnější místa Japonska
 • Poznávání Tokia, Kjóta či Hirošimy
 • Japonská historie a kultura
 • Kvetoucí sakury
 • Cestování proslulými japonskými vlaky
 • Návštěva parku Hakone a horských městeček 
 • Návštěva pivovaru
 • Palírna sake
 • Muzeum Šinkansenů
 • Návštěva automobilky Toyota

Začátek

Po 25.03

Konec

Pá 05.04

Pobyt je zrušen

O pobytu

Připravily jsme pro tebe speciální nabídku do Japonska. Ať už se sejdeme ve dvou, nebo v šesti, vytvoříte malou skupinku Manao ve větší skupině cestovatelů a vydáme se společně do Japonska, kde právě rostou sakury. 

Pojď s námi zažít jarní Japonsko a sakury netradičně. Vydej se s naším zájezdem po stopách těch nejkrásnějších míst v Japonsku, zažij na vlastní kůži bohatou japonskou kulturu a nech se unést japonskou historií. A to vše na jaře, kdy po celém Japonsku kvetou tísíce krásných sakur. Doba plného rozkvětu těchto třešňových květů se přesouvá od východu směrem na západ a ve stejném duchu je koncipován i náš zájezd. Poznávat Japonsko začneme v rušném Tokiu, kde se střetává tradice a kultura s moderní metropolí. V programu nebude chybět ani návštěva parku Hakone, horského městečka Takajamy či Nagoji. Určitě nevynecháme ani historické Kjóto, Naru či místo neštěstí 2. světové války Hirošimu. A aby těch zážitků nebylo málo, během zájezdu se podíváme do pivovaru, navštívíme palírnu sake, dozvíš se vše o železnicích v Japonsku v Muzeu železnice v Nagoji a půjdete se podívat do továrny automobilky Toyota. S námi na tebe čeká mnoho nezapomenutelných zážitků.

Podrobné informace

Pondělí 25. března

Odlet z Prahy do Japonska

Dnes poletíš s českým průvodcem z Prahy do Tokia, a to s leteckou společností Lufthansa.

Úterý 26. března

Tokio

Dnes odpoledne přiletíme na mezinárodní letiště Haneda. Odsud tě privátní transfer zaveze do hotelu, který se nachází v tokijské čtvrti zvané Asakusa. Po ubytování budeš mít možnost si na chvíli odpočinout po dlouhé cestě. Poté tě průvodce vezme do obchodní čtvrti Šindžuku. Zde navštívíte Tokijskou metropolitní vládní budovu, kde se ve 45. patře nachází observatoř. Budeš mít krásný výhled na celé Tokio, za dobrého počasí lze dokonce zahlédnout i horu Fudži. Po ukončení prohlídky se vrátíme do hotelu a odpočineme si. Nocleh budeme mít zajištěný v Tokiu.

Středa 27. března

Tokio

Po snídani se vypravíme na celodenní výlet do Tokia. Navštívíte historicky významnou čtvrť Asakusa, kde se nachází chrám Sensódži, nejznámější tokijský chrám. Před ním se nachází ulička zvaná Nakamise, kterou tvoří mnoho stánků se suvenýry či různými dobrotami. Odsud také můžeme v celé své kráse spatřit telekomunikační věž Tokyo Sky Tree, která je nejvyšším vyhlídkovým bodem v Tokiu. Poté se vydáme do parku Ueno. V tomto rozlehlém parku je mnoho atrakcí. Kromě slavné ZOO, různých muzeí a galerií je park domovem řady svatyní a chrámů. Poté nás ještě čeká čtvrť Šibuja. Tato nákupní čtvrť se vyznačuje spoustou obchodů a restaurací. Navíc se zde nachází slavná křižovatka, jejíž přechody bývají často vidět na intertnetu nebo v televizi. Jedná se o nejrušnější křižovatku na světě. Poté, co si vše prohlédneme, vrátíme se městskou dopravou do hotelu a odpočineme si. Nocleh bude opět zajištěný v Tokiu.

Čtvrtek 28. března

Tokio

Čtvrtý den se po snídani vydáme na vyhlášený rybí trh Cukidži, kde si můžeme vybrat ze 400 obchodníků, kteří nabízejí ty nejčerstvější suroviny v celém Tokiu. Kromě toho jsou zde také restaurace a bistra, kde můžeme ochutnat místní speciality. Dnes se také vydáme do okolí Císařského paláce. Poté bude další zastávkou naší prohlídky čtvrť Haradžuku. Zde se můžeme projít rozlehlým parkem Jojogi a v něm si prohlédnout nejznámější tokijskou svatyni Meidži džingú. Čtvrť Haradžuku je známá tím, že se zde schází mladí Japonci, kteří jsou oblečeni do zajímavých a často i výstředních kousků. Půjdeme se podívat do ulice Takešita, kde se scházejí především.

Závěr dne bude zpestřen návštěvou pivovaru. Tady se můžeme podívat na proces výroby piva a také jej přímo na místě ochutnat. Můžeme si zde také koupit suvenýry, které jinde neseženeme. Poté, co si vše prohlédneme, vrátíme se městskou dopravou do hotelu a odpočineme si. Nocleh bude opět zajištěný v Tokiu.

Pátek 29. března

Tokio–Hakone–Tokio

Po snídani v hotelu se vypravíme privátním transferem do oblasti národního parku Hakone a slavné hory Fudži. Na programu dne bude nejen výlet lanovkou na horu Komagatake, ale i projížďka po jezeře Aši. Odsud budeme mít krásný výhled na horu Fudži. Kromě toho se podíváme do pětipatrové Čúreito pagody,která je ideálním místem pro úžasný výhled na celou oblast kolem. Večer se vrátíme privátním transferem do hotelu v Tokiu. Nocleh bude opět zajištěn v Tokiu.

Sobota 30. března

Tokio–Takajama

Dnes po snídani opustíme brány Tokia a čeká na tě nezapomenutelná cesta šinkansenem do Takajamy. Toto město se nachází v hornatém regionu Hida a má nádech tradičního Japonska. Nejprve začneme návštěvou Starého města (Sanmači), kde se nachází mnoho krásných a zachovalých budov z období Tokugawa (1603–1868). Je zde hodně zachovalých domků, obchůdků a restaurací, ale také palíren sake. Dále bude naše prohlídka pokračovat ke svatyni Takajama džinja, která v minulosti sloužila jako detašované pracoviště vlády. Kromě toho tě dnes ještě čeká další zajímavost, a to návštěva palírny sake. Zde se dozvíš, jak se vyrábí sake, jaká je jeho historie a další zajímavosti. Budeš tak moct nahlédnout do zákulisí procesu výroby tohoto tradičního japonského nápoje. Poté, co si vše prohlédneme, vrátíme se městskou dopravou do hotelu a odpočineme si. Nocleh bude zajištěný v Takajamě.

Neděle 31. března

Takajama

Celý den strávíme prohlídkou Takajamy. Přesouvat se z místa na místo budeme městskou dopravou. Dnes začneme návštěvou tzv. Hida Folk Village. V tomto skanzenu se nachází 30 tradičních domků z celého regionu Hida. Tyto domky byly postaveny v období Tokugawa. Sem do skanzenu byly přemístěny až roku 1971. Poté tě zavedeme do muzea Macuri no Mori. Toto muzeum bylo vybudováno, aby ukázalo návštěvníkům všechny krásy Takajamského festivalu, který patří mezi 3 nejkrásnější v Japonsku. V muzeu se nachází kočáry z průvodu, rekvizity a vše, co se při festivalu používá. Navčer se vrátíme městskou dopravou zpět do hotelu. Nocleh je zajištěn v Takajamě.

Pondělí 1. dubna

Takajama – Nagoja

Dnes ráno se po snídani rozloučíme s Takajamou a naše cesta bude pokračovat městskou dopravou do Nagoji. Město se nachází v centrální části ostrova a je domovem více jak 2 milionů lidí. Střetává se zde tradiční Japonsko (keramika, textil) s moderním průmyslem. Zájezd nás dnes zavede do Muzea železnice, které patří společnosti JR Central. V muzeu se dozvíš všechny informace i zajímavosti nejen o historických parních lokomotivách, ale také o vysokorychlostních vlacích šinkansenech či nejnovějších typech vlaků zvaných maglev.

A abyste si dnes užily opravdu dosytosti, navštívíme dále továrnu vozů Toyota. Podíváme se na proces výroby a nahlédneme do tajů této automobilky. Pak se vrátíme městskou dopravou zpět do hotelu a přespíme ve městě Nagoja.

Úterý 2. dubna

Nagoja – Nara – Kjóto

Po snídani odjedeme do starobylého města Nary. Ta nabízí zalesněné kopce, parky s chrámy i jedněmi z nejstarších dřevěných staveb na světě. Narský park, který navštívíme, se rozprostírá na 526 hektarech, kde je soustředěna většina tamních památek. V parku se toulá více než tisíc jelínků (šika) považovaných za „posly bohů“. Uvidíme velmi významný chrám Tódaidži, který sestává z Buddhovy síně (Daibucuden), vedlejších chrámů, síní, pagod a bran výjimečné historické hodnoty. Dále uvidíme slavnou svatyni Kasuga taiša, kterou najdeme také v parku. Až prohlídku Nary zakončíme, přesuneme se do Kjóta, kde se ubytujeme. Odpoledne nás ještě čeká návštěva nejslavnější kjótské svatyně Fušimi Inari. Pak se vrátíme městskou dopravou zpět do hotelu a přespíme v Kjótu.

Středa 3. dubna

Kjóto

Kjóto – bývalé hlavní město Japonska je opravdovým historickým i kulturním klenotem země. Najdeme zde nespočet zahrad, chrámů i svatyní velké historické hodnoty. Začneme prohlídkou nádherného buddhistického chrámu Kijomizu-dera, který se od ostatních liší tím, že není závislý na konkrétní buddhistické sektě, jako tomu bývá zvykem. Z verandy jeho hlavní síně se nám naskytne nádherná podívaná na Kjóto. Poté se přesuneme do mimořádně bohatě zdobeného paláce Nidžó ze 17. století, který proslul pro své „skřivánčí podlahy“. Ty nepříjemně vržou a skřípou a v minulosti měly za úkol odhalit nepřítele. Naše cesta bude dále pokračovat ke Zlatému pavilonu (Kinkakudži), jedné z nejznámějších kjótských památek. Jeho zlatá výzdoba se blýská i mezi korunami stromů. Den ukončíme prohlídkou zenového chrámu Rjóandži, který je zapsaný na seznamu UNESCO. Poté se vrátíme městskou dopravou zpět do hotelu a přespíme v Kjótu.

Tento den nabízíme možnost zakoupení kulturního večerního programu: japonská večeře s neomezenými nápoji v ceně 40minutového programu s Maiko (učednice na gejšu).

Čtvrtek 4. dubna

Kjóto – Hirošima, Mijadžima – Kjóto

Ráno po snídani na nás čeká celodenní prohlídka Hirošimy a ostrova Mijadžima, kam se přepravíme z Kjóta šinkansenem. Prohlídka bude probíhat městskou dopravou. Zavítáte na místa neštěstí druhé světové války, a to k Hirošimskému památníku míru a do Mírového pamětního muzea. Druhá část dne už bude veselejší. Trajektem se přepravíte na ostrov Mijadžima, který se proslavil svatyní Icukušima. Ta je od roku 1996 zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Navíc se zde nachází slavná velká brána torii, ke které se dá při odlivu přijít. Poté se vrátíme do hotelu v Kjótu a zde přespíme.

Pátek 5. dubna

Kjóto – Letiště Kansai

Po snídani a odbavení v hotelu se privátním transferem přesuneme na letiště Kansai, ze kterého odletíme domů.

Úterý 26. března - Pátek 29. března

Tokio, Asakusa

Sunshine City Prince Hotel

Pátek 29. března - Pondělí 1. dubna

Takajama

Route Inn Grandia Hida Takayama

Pondělí 1. dubna - Úterý 2. dubna

Nagoja

Nagoya Tokyu Hotel

Úterý 2. dubna - Pátek 5. dubna

Kjóto

Centnovum Kyoto

Po rezervaci zájezdu ti pošleme zpětné potvrzení místa dle dostupnosti. Místa jsou na vyžádání.

Vyhrazujeme si právo na změnu programu.

 

25. 03. 2019:

Odlet z Prahy v 15:00 (LH 1397), přílet do Frankfurtu v 16:10
Odlet z Frankfurtu v 17:55 (LH 0716), přílet do Tokia v 13:05 dne 26. 03. 2019

05. 04. 2019: Odlet z Ósaky v 10:05 (LH 741), přílet do Frankfurtu v 15:00
Odlet z Frankfurtu v 16:30 (LH 1400), přílet do Prahy v 17:30

Platby

Kreditní karty nejsou akceptovány všude. Japonsko je stále zemí, kde se zvláště v malých obchodech a restauracích platí pouze hotovostí. Turistům je doporučeno mít u sebe dostatek hotovosti a kreditní kartu mít pouze jako zálohu. Hodně bankomatů neakceptuje zahraniční kreditní karty, vyjma bankomatů Citibank, které ale můžeš nalézt ve všech velkých městech. Nejpopulárnějšími kreditními kartami jsou Visa a MasterCard. Novinkou jsou bankomaty na poštách.

 

Spropitné

V Japonsku se spropitné zásadně nedává. Pokud chcete zaplatit, nečeká se na vrchního číšníka, ale platí se u pokladny při odchodu.

 

Voda

Voda z kohoutků může být použita jako pitná, avšak je relativně hodně chlorovaná. K pití doporučujeme minerální vodu v lahvích.

 

Elektrické napětí

V Japonsku je elektrické napětí 100 V a 50 Hz na východě, resp. 60 Hz na západě země. Elektrické spotřebiče, které lze nastavit na 110 V, můžeš používat, pokud máš s sebou adaptér. Měj na paměti rozdílné elektrické napětí, pokud chcete jako suvenýr kupovat elektroniku.

Ve skupině, ke které se přidá naše skupina Manao, budou cestovat ženy i muži.

 • Zpáteční letenka Praha–Haneda, Kansai–Praha včetně letištních tax
 • Český průvodce po celou dobu pobytu
 • Privátní transfery z letiště Haneda do hotelu v Tokiu, z hotelu v Kjótu na letiště Kansai
 • Celodenní transfer z Tokia do Hakone
 • 10× ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní
 • 7denní Japan Rail Pass
 • Trajekt na ostrov Mijadžima
 • Český průvodce po celou dobu
 • 2× kurýrní služba zavazadel
 • Výlety a vstupy do památek během zájezdu, jež jsou výše uvedeny
 • Transfer z letiště Narita do hotelu v Tokiu a z hotelu v Kjótu na letiště
 • Celodenní privátní transfer do/v Hakone a do Tokia
 • 1× oběd v oblasti Hakone + 1× oběd v Kjótu
 • Anglický asistent na letiších Narita, Kansai a Hakone
 • MHD Tokio, Kjóto, Takajama
 • Transfer velkých zavazadel z hotelu v Tokiu do Takajamy, z hotelu v Takajamě do hotelu v Kjótu
 • Pojištění cestovní kanceláře
 • Pojištění léčebných výloh v zahraničí (od 450 Kč/osoba/pobyt)
 • Stravování kromě snídaní a výše zmíněných
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 10 808 Kč
Chceš si zobrazit diskuzi a seznámit se s ostatními? Stačí se přihlásit a rezervovat si své místo.

Zajímá tě více?

Podívej se, jak Manao funguje, nebo se na Facebooku zeptej, co si o pobytu myslí tvoje kamarádky!