Japonsko - Momidži

Na co se můžeš těšit

 • Nejkrásnější místa Japonska
 • Barvy japonského podzimu
 • Poznávání Osaky, Nagoji, Hirošimy nebo Tokia
 • Japonská historie a kultura a starobylé zvyklosti
 • Cestování proslulými japonskými vlaky
 • Muzeum vysokorychlostních vlaků v Nagoji
 • Nádherné japonské zahrady a svatyně
 • Kasuga Taiša- stezka tisíce luceren
 • Lázně Dogo Onsen Honkan
 • Ostrov Mijadžima svatyně Icukušima
 • Nikkó nádherné město v horách
 • Japonská příroda a spousta dalších zajímavostí.....

Začátek

Út 05.11

Konec

Po 18.11

Pobyt je zrušen

O pobytu

Všechna místa jsou na vyžádání

„Javory planou, až zažehují křídla letících ptáků.“ (autor Kagami Šikó, překlad Alfons Breska)

Připravily jsme pro tebe speciální nabídku do Japonska. Ať už se sejdeme ve dvou, nebo v šesti, vytvoříte malou skupinku Manao ve větší skupině cestovatelů a vydáme se společně do Japonska, zahaleného v podzimních barvách.

MOMIDŽI – nádherný podzim v Japonsku. Jestlipak víte, že dnes již ustálené slovo pro podzim – momidži, v překladu znamená japonský javor, a podzimní listí jako takové se nazývá kójó? Nicméně, nakonec momidži se v Japonsku ustálilo pro podzimní období, kdy se všechny hory, chrámy, svatyně, zahrady, zkrátka celá příroda pravidelně proměňují do pestrobarevného „obleku“. A začíná „honba za barevnou podzimní nádherou“, která se již stala tradicí od doby vydání nejstarší básnické sbírky Manjóšú („Deset tisíc listů“), která se této tématice věnuje stejně jako i jiná japonská literatura, např. známý japonský román Příběhy prince Gendžiho. Ale zpět do přítomnosti. Pojďte se s námi podívat na krásy podzimních barev, poznat zcela odlišnou kulturu, odhalit starobylé zvyklosti, užít si cestu vysokorychlostními vlaky, pocítit mráz u Památníku v Hirošimě, podívat se do muzea vysokorychlostních vlaků v Nagoji, užít si adrenalin v moderní metropoli Tokio, ochutnat nejlepší kuchyni v Ósace, objevit kouzlo zapomenutého ostrova Šikoku, prohřát se v japonských nejstarších lázních, podívat se na unikátní exkurzi v muzeu ručníků, pokochat se pohledem na dokonalé japonské zahrady, nespočet chrámů a svatyň a zkrátka nechat se Japonskem na 14 dnů pohlit.

Podrobné informace

Úterý 5. listopadu

Odlet z Prahy do Ósaky.

Středa 6. listopadu

Po příletu na letiště Kansai v Ósace Vás privátní transfer odveze na prohlídku centra Ósaky, třetího největšího města Japonska. Navštívíme ósacký hrad, který byl postaven v r. 1586, a který obsahuje sbírku věcí a předmětů od doby, kdy vládla v Japonsku rodina Tojotomi. A také si prohlédneme chrám Šitennódži považovaný za kolébku japonského buddhismu. Ve večerních hodinách privátní transfer do hotelu. Nocleh v Ósace.

Čtvrtek 7. listopadu

Po snídani v hotelu Vás čeká přesun na celodenní prohlídku zahrad, svatyní a centra Kjóta, starobylého města plného japonské kultury a historie. Podíváme se do mimořádně bohatě zdobeného paláce Nidžó ze 17. století proslulého pro jeho „skřivánčí podlahy“, které nepříjemně vržou a skřípou a které měly v minulosti za cíl odhalit nevítaného hosta. Pokračujeme k chrámuTófukudži. Projdeme nejznámější zábavní čtvrtí gejš - Gion. Poté se přesuneme vlakem do Ósaky a po krátké přestávce se odebereme na slavnostní večeři do vyhlášené místní restaurace na regionální specialitu „okonomijaki“. Po večeři návrat na hotel v Ósace. Nocleh Ósaka.

Pátek 8. listopadu

Po snídani se vydáme na celodenní prohlídku Nary. V Naře najdeme překrásný chrám Tódaidži. Projdeme také známý park v Naře, kde navštívíme svatyni Kasuga Taiša se stezkou tisíce luceren, která každoročně právem přiláká tisíce turistů. Poté se vrátíme do hotelu v Ósace. Nocleh Ósaka.

Sobota 9. listopadu

Po snídani se přesuneme na šinkansenovou stanici Šin-Ósaka a odjedeme do stanice Okajama, hlavního města prefektury Okajama. Je to rušné moderní město a jeho největší pýchou je právem zahrada Korakuen, kam máme zajištěný privátní transfer. Tato zahrada je jednou ze tří nejkrásnějších zahrad Japonska (vedle zahrady Kenrokuen v Kanazawě a Kairakuen v Mito). Vznikla v 17. století a nachází se zde několik jezírek, kopců a malých svatyň, které se rozkládají okolo okajamského hradu. Po prohlídce zahrady se podíváme i k hradu Okajama, který je známý pod přezdívkou Havraní hrad. Po ukončení prohlídek zpět do stanice Okajama, odkud budeme pokračovat vlakem do Macujamy, a odtud se dopravíme do hotelu. Nocleh Macujama.

Neděle 10. listopadu

Po snídani celodenní prohlídka Macujamy privátním transferem. Navštívíme hrad Macujama. Projdeme oblast Dogo Onsen, čtvrť,kde naleznete různé obchůdky s turistickými předměty a nákupní pasáže. Navštívíme velkolepé lázně Dogo Onsen Honkan. Jsou to nejstarší lázně s horkou minerální vodou v Japonsku vůbec. Speciální lázeňská část Jušiden byla v roce 1899 vybudována pro císařskou rodinu, v současné době je tato část bez vody. Lázně pro veřejnost však nabízejí mnoho druhů koupelí a budou příjemným zakončením dne. V blízkosti se nachází známý chrám Išitedži. K večeru se vrátíme na hotel v Macujamě. Nocleh Macujama.

Pondělí 11. listopadu

Po snídani privátní transfer do Hirošimy (se zavazadly). Během cesty se zastavíme v Imabari, druhém největším městě v prefektuře Ehime na Šikoku a prohlédneme si unikátní muzeum ručníků v Imabari, které se pyšní největší produkcí ručníků v Japonsku a je to vůbec první otevřené muzem zaměřené na tento obor. Seznámíte se s kulturou Imabari a můžete vidět celý výrobní proces od prvního kroku, také různé techniky a pořídit si širokou škálu produktů. V muzeu je také možnost občerstvit se. Šimanami Kaidó, kterou uvidíme cestou, je 60 km dlouhá silnice spojující hlavní ostrov Honšú s Šikoku. Tato cesta je jediná, kterou je možné projet pěšky či na kole. Půjdeme na rozhlednu Kirosan, která se nachází ve výšce 308 m n.m. Odtud je nádherný pohled na město Imabari, Šimanami Kaidó a most Kurušima.

Úterý 12. listopadu

Po snídani odjedeme na celodenní prohlídku Hirošimy – veřejnou dopravou. Pokračujeme na ostrov Mijadžima, který je známý hlavně díky svatyni Icukušimě, která je od roku 1996 zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. Po prohlídce ostrova se vrátíme zpět do Hirošimy, kde nás čeká prohlídka žalostným atomovým dědictvím: Hirošimský památník míru a Mírové pamětní muzeum. Nocleh Hirošima.

Středa 13. listopadu

Dnes se po snídani přesuneme vlakem do čtvrtého největšího města v Japonsku – Nagoji. Navštívíme vyhlášené muzem šinkansenů, které bylo otevřeno v roce 2011. Najdete zde aktuální vlaky včetně parních lokomotiv, vysokorychlostní vlaky šinkanseny a i nejnovější MAGLEV - zkratka magnetické levitace. Stejně tak zde najdete i sbírku 39 historických vozů. Přenocujeme v Nagoji.

Čtvrtek 14. listopadu

Po snídani pojedeme do krásného horského města Takajama. Malebné městečko se nachází v prefektuře Gifu v regionu Hida, proto se také často setkáte s názvem Hida Takajama. Toto místo si zachovalo kouzelnou atmosféru dávných časů a při procházce budete mít pocit, že jste se vrátili do minulosti. Takajama se nachází v hornatém regionu a je obklopena velkými, až 3000 m vysokými horami, místní lidé tak byli ode dávna úzce spojeni s přírodou. Projdeme staré město, kde se nachází spousta zachovalých budov z období Tokugawa. Prohlédneme skanzen Hida, kde se nachází 30 tradičních domků z celého regionu.
Nocleh v tradičním japonském ubytování v Takajamě.

Změna programu vyhrazena.

Pátek 15. listopadu

Po snídaní odjezd vlakem do Tokia. Čeká nás půldenní zážitek po Tokiu. Navštívíme čtvrť Asakusa, kde se nachází nejuctívanější chrám Sensódži. Před chrámem jsou připraveny celé řady stánků, kde si můžete nakoupit různé suvenýry. Odtud je krásný výhled na relativně nově dokončenou telekomunikační věž Tokyo Skytree, která je momentálně nejvyšším vyhlídkovým bodem v Tokiu. Další čtvrtí, kterou nemineme, je Haradžuku, kde se nachází nejen největší tokijský park Jojogi, ale hlavně snad nejvýznačnější a nejznámnější šintoistický chrám Meidži džingú. Oblast Haradžuku je však známá jako místo, kde se schází hlavně mladá generace netradičně oděna do různě barevných modelů. Noclech Tokio.

Sobota 16. listopadu

Po snídani pojedeme privátním transferem do Nikkó. Toto nádherné město leží v horách prefektury Točigi, na severu ostrova Honšú. Pyšní se mnohasetletou historií, úchvatnými památkami i krásnou okolní přírodou. Stalo se tak oblíbeným cílem nejen japonských turistů. Tóšógu – mauzoleum a zároveň svatyni, nechal Tokugawa vybudovat pro svého dědečka a měla vzbuzovat posvátnou úctu. Luxusní vila Tamozawa z 19. století je jedna z nějvětších dřevěných budov vůbec v Japonsku. Podíváme se k jezeru Čúzendži a k vodopádu Kegon pojmenovaného podle buddhistického principu všeobecné harmonie. Návrat do Tokia a nocleh v Tokiu.

Neděle 17. listopadu

Po snídani dnes projdeme obchodním a administrativním centrem Šindžuku, v této čtvrti se nachází budova Tokyo Metropolitan Government Building, kde jsou ve 45. patře k dispozici 3 galerie s nádherným výhledem na Tokio, horu Fudži a Jokohamu. Mladší generaci potěší elegantní a módní čtvrť Šibuja s jejími obchodními domy i prodejnami. A poslední zastávkou bude čtvrť Odaiba, velký umělý ostrov v Tokijském zálivu. Nocleh Tokio.

Pondělí 18. listopadu

Po snídani odbavení z hotelu, privátní transfer na letiště v Tokiu, kde se rozloučíme a nastoupíme na cestu zpět do Prahy.

Středa 6. listopadu - Sobota 9. listopadu

Osaka

ubytování na 3 noci v hotelu ve dvoulůžkových pokojích.

 

Sobota 9. listopadu - Pondělí 11. listopadu

Macujama

Ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích na 2 noci.

Pondělí 11. listopadu - Středa 13. listopadu

Hirošima

Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji na 2 noci.

Středa 13. listopadu - Čtvrtek 14. listopadu

Nagoja

Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji na 1 noc

Čtvrtek 14. listopadu - Pátek 15. listopadu

Takajama

Ubytování v hotelu ve dvoulůžkovém pokoji na 1 noc

Pátek 15. listopadu - Pondělí 18. listopadu

Tokio

Ubytování v hotelu ve dvoulůžkovém pokoji na 3 noci.

Po rezervaci zájezdu ti pošleme zpětné potvrzení místa dle dostupnosti. Místa jsou na vyžádání.

Vyhrazujeme si právo na změnu programu.

Platby

Kreditní karty nejsou akceptovány všude. Japonsko je stále zemí, kde se zvláště v malých obchodech a restauracích platí pouze hotovostí. Turistům je doporučeno mít u sebe dostatek hotovosti a kreditní kartu mít pouze jako zálohu. Hodně bankomatů neakceptuje zahraniční kreditní karty, vyjma bankomatů Citibank, které ale můžeš nalézt ve všech velkých městech. Nejpopulárnějšími kreditními kartami jsou Visa a MasterCard. Novinkou jsou bankomaty na poštách.

 

Spropitné

V Japonsku se spropitné zásadně nedává. Pokud chcete zaplatit, nečeká se na vrchního číšníka, ale platí se u pokladny při odchodu.

 

Voda

Voda z kohoutků může být použita jako pitná, avšak je relativně hodně chlorovaná. K pití doporučujeme minerální vodu v lahvích.

 

Elektrické napětí

V Japonsku je elektrické napětí 100 V a 50 Hz na východě, resp. 60 Hz na západě země. Elektrické spotřebiče, které lze nastavit na 110 V, můžeš používat, pokud máš s sebou adaptér. Měj na paměti rozdílné elektrické napětí, pokud chcete jako suvenýr kupovat elektroniku.

Ve skupině, ke které se přidá naše skupina Manao, budou cestovat ženy i muži.

 • letenku Praha – Ósaka, Tokio – Praha vč. letištních tax
 • českého průvodce po celou dobu pobytu
 • 12x ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní (pokoje typu TWIN)
 • trajekt na ostrov Mijadžima
 • 2x kurýrní služba přepravy zavazadel
 • 7-denní Japan Rail Pass + 2-denní Kansai Rail Pass
 • městská doprava na ostatní dny
 • výlety a vstupy do památek během zájezdu dle programu
 • privátní celodenní transfery: Kansai-Ósaka, Macujama-Hirošima,
 • Tokio-Nikkó-Tokio,
 • privátní jednosměrný transfer Tokio-letiště Narita
 • 1 x večeře v japonském stylu
 • pojištění proti úpadku CK
 • stravování kromě výše zmíněných
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (11 800 Kč)
 • cestovní pojištění
 • osobní výdaje na místě
Chceš si zobrazit diskuzi a seznámit se s ostatními? Stačí se přihlásit a rezervovat si své místo.

Zajímá tě více?

Podívej se, jak Manao funguje, nebo se na Facebooku zeptej, co si o pobytu myslí tvoje kamarádky!