Východní Pyreneje - aneb hory, moře, víno a wellness

Na co se můžeš těšit

 • Malá skupina žen
 • Nádherná panoramata Pyrenejí
 • Lehké túry v horách
 • Relax v lázních
 • Přímořské vesničky a městečka
 • Skvělé víno
 • Pohyb, odpočinek, pohoda

Začátek

Pá 27.09

Konec

Pá 04.10

Pobyt je zrušen

O pobytu

Objev s námi kouzlo východních Pyrenejí a malebných přímořských vinařských vesnic u samých hranic Španělska. Cesta nás povede kolem horských jezer, pro odvážnější až k nejvyššímu vrcholu Pyrenejí Pic Carlit (2921m), zažijeme sirné lázně i jízdu horskou zubačkou s dechberoucími výhledy. V druhé části pobytu spočineme v malebné rybářské vesnici Collioure na úpatí vinic, jejichž plody ochutnáme v tekuté podobě v průběhu mnoha společných večerů. Za zvuku vln narážejících na stěny nedalekého majáku povečeříme plody moře, ryby, smlsneme si na místních katalánských cukrovinách. A hlavně - nasajeme atmosféru míst, kde se po letním turistickém vrcholu tak trochu zastavil čas a do míst se opět vrátil genius loci. 

Podrobné informace

Pátek 27. září

Odlet z letiště Praha - Ruzyně směr Toulouse - Blagnac, přesun soukromým vanem do lázeňského města Ax les Thermes a odpočinek v termálních lázních Les Bains du Couloubret. Noc v lázeňském hotelu přímo naproti lázním.

Sobota 28. září

Snídaně v hotelu, nákupy zásob na treky v horách a přesun vanem do hor k jezeru Lac des Bouillouses. Po krátkém odpočinku a ubytování v horské ubytovně Auberge du Carlit vyrazíme na první túru k jezeru Lac d’Aude. Jedná se o túru střední náročnosti v délce 13 km (odhadovaný čas 4:50h, převýšení 480m). Noc v Auberge du Carlit.

Neděle 29. září

Snídaně v ubytovně Auberge du Carlit, poté vyrazíme na túru okolo jezera Lac des Bouillouses a přilehlé soustavy jezer. Jedná se o malebnou procházku, která je zvládnutelná prakticky pro kohokoliv včetně lidí se zraněním kolenou. Milovnice horské turistiky nebudou o nic ochuzeny - nabízí se zde možnost zdolat nejvyšší vrchol Pyrenejí Pic Carlit (2920m). Ty, které se pro výstup nerozhodnou pokračují dále po dobře značených cestách zpět k ubytovně. Pic Carlit je zdolatelný bez vybavení, postačí dobrá obuv a vrstvy oblečení v případě nepřízně počasí. Celková délka trasy je 15km (odhadovaný čas 6:30h, převýšení 920m). Noc v Auberge du Carlit.

Pondělí 30. září

Snídaně v Auberge du Carlit, přesun vanem do sirných lázní Les Bains de St. Thomas. Zde se nabízí kromě relaxace v sirných lázních také možnost wellness, parní lázně hammam. Lázně nabízejí relaxaci watsu, což je shiatsu v teplé termální vodě a je dokonalým relaxačním rituálem pro tělo i mysl. Poté se přesuneme pěšky na zastávku horského žlutého vláčku, projedeme se ke neuvěřitelných mostních konstrukcích a sestoupáme až do opevněné vesnice Villefranche de Conflent. Po krátké procházce po hradbách nasedneme do auta, které nás doveze na pobřeží Středozemního moře do bývalé rybářské vesničky Collioure.

 

Úterý 1. října

Snídaně v hotelu Le Mas des Citronniers a volitelně zcela volný program. Pro zájemkyně komentovaná procházka po vesnici, návštěva majáku, ochutnávka místních katalánských cukrovinek. Relaxace na pláži, pro zájemkyně možná také společná ranní jóga. Společná večeře s výhledem na moře a pláž, možnost ochutnávky mořských plodů a ryb. Noc v hotelu Le Mas des Citronniers

Středa 2. října

Snídaně v hotelu Le Mas des Citronniers, přesun autem do vesničky Banyuls sur Mer a procházka po vinicích na vyhlídku k místní kapličce. Při sestupu zpět k pobřeží zastávka ve vinném sklípku s místními víny Terres des Templiers s možností nákupu místních vín za dobré ceny.

Ubytování v přímořském hotelu s možností thalasso léčebných a relaxačních kúr (obklady z mořských řas, podvodní masáže v mořské vodě a spousta jiných). Společná večeře v Banyuls sur Mer (v hotelu či případně v městečku dle preferencí) a noc v hotelu. 

Čtvrtek 3. října

Snídaně v hotelu a přesun autem do Perpignan, hlavního města regionu Východní Pyreneje a zároveň centra francouzského Katalánska, procházka podél řeky Tet, návštěva paláce mallorských králů, ochutnávka místních dobrot. Večer přesun do Toulouse.

Přenocování v hotelu v Toulouse.

Pátek 4. října

Brzký odlet z Toulouse do Prahy.

 

Doporučujeme let společností Volotea Praha - Toulouse v termínu 27.9.-4.10.2019

Pokud budeš potřebovat, můžeme pomoci s koupí letenky.

 • Ubytování
 • Transfery po celou dobu pobytu
 • Česky a francouzsky mluvící průvodkyně
 • Letenka Praha - Toulouse - Praha
 • Strava
 • Vstupy do lázní a procedury
Chceš si zobrazit diskuzi a seznámit se s ostatními? Stačí se přihlásit a rezervovat si své místo.

Zajímá tě více?

Podívej se, jak Manao funguje, nebo se na Facebooku zeptej, co si o pobytu myslí tvoje kamarádky!