Japonsko express

Na co se můžeš těšit

 • Nejkrásnější místa Japonska
 • Hlavní město Tokio
 • Historické a starobylé Kjóto
 • Jelínci šika v Naře
 • Skvělé jídlo
 • Vysokorychlostní vlak šinkansen
 • Kultura, tradice, historie....

Začátek

Út 19.11

Konec

Út 26.11

Pobyt je zrušen

O pobytu

Všechna místa jsou na vyžádání

Připravily jsme pro tebe speciální nabídku do Japonska. Ať už se sejdeme ve dvou, nebo v šesti, vytvoříte malou skupinku Manao ve větší skupině cestovatelů a vydáme se společně do Japonska.

JAPONSKO EXPRES je ideálním zájezdem pro všechny, kteří mají málo času, přesto by chtěli ještě tento rok na podzim vidět všechny krásy Japonska. Do 8 dní jsme zahrnuli vše důležité, co nesmíte v Japonsku vynechat. Podíváte se do rušné metropole Tokia a uvidíte všechny krásy historického a starobylého Kjóta. Nevynecháte ani jelínky šika v Naře či dobré jídlo v Ósace. Navíc budete mít možnost svézt se vysokorychlostním vlakem šinkansenem Nozomi. A hlavně, celým zájezdem Vás bude provázet zkušený český průvodce, který s Vámi pojede už z Prahy. S námi navštívíte důležitá místa a dozvíte se vše o japonské kultuře, historii i tradicích. A Japonsko Vám prostě učaruje

Podrobné informace

Úterý 19. listopadu

Odlet z Prahy do Tokia.

Středa 20. listopadu

Po večerním příletu na letiště Haneda se přesunete do hotelu. Nocleh Tokio.

Čtvrtek 21. listopadu

Po snídani se dnes projdeme obchodním a administrativním centrem Šindžuku, v  této čtvrti se nachází budova Tokyo Metropolitan Government Building, kde ve 45. patře jsou k dispozici 3 galerie s nádherným výhledem na Tokio, horu Fudži a Jokohamu. Po cestě uděláme zastávku v překrásném městském parku Gjoen. Mladší generaci potěší elegantní a módní čtvrť Šibuja s jejími obchodními domy i prodejnami. Podíváme se do rozlehlého parku Jojogi a do čtvrti Haradžuku: projdeme ulicí Takešita, která je známá tím, že se zde schází mladí lidé, často oděni do výstředních kousků. Dále budeme pokračovat ke svatyni  Meidži. A večer si užijeme zábavu v Roppongi, kde je spousta restaurací, barů a klubů.  Nocleh Tokio.

Pátek 22. listopadu

Dnes navštívíme čtvrť Asakusa, kde se nachází nejuctívanější chrám Sensódži. Před chrámem jsou připraveny celé řady stánků, kde si můžete nakoupit různé suvenýry. Odtud je krásný výhled na relativně nově dokončenou telekomunikační věž Tokyo Sky Tree, která je momentálně nejvyšším vyhlídkovým bodem v Tokiu. Nocleh Tokio.

Sobota 23. listopadu

Po snídani v hotelu nás čeká přesun  do Ósaky a nezapomenutelný zážitek – cesta nejrychlejším vlakem Nozomi. Vypravíte se na prohlídku ósackého hradu, který byl postaven v r. 1586, a ve kterém dnes najdete sbírku věcí a předmětů od doby, kdy vládla v Japonsku rodina Tojotomi. A také si prohlédnete chrám Šitennódži považovaný za kolébku japonského buddhismu. Při cestě si projdete i samotné centrum Ósaky – Nambu a ve večerních hodinách se odeberete do hotelu. Nocleh Ósaka.

Neděle 24. listopadu

Po snídani v hotelu nás dnes čeká přesun do Kjóta. Po příjezdu vás čeká celodenní prohlídka zahrad, svatyní a centra města Kjóta, města chrámů, starobylých paláců, svatyní a tradičních japonských zahrad. Vydáte se k chrámu stříbrného pavilonu Ginkakudži, dále půjdete Stezkou filozofů k chrámu Nanzendži, který patří mezi pět velkých zenových chrámů v Kjótu a navštívíte úchvatnou zenovou zahradu Murinan. Po svatyni Heian Džingú s okolní zahradou se přesunete zpět do Kjóta. Nocleh Ósaka.

Pondělí 25. listopadu

Po snídani v hotelu se  vydáme na celodenní prohlídku  Nary. V Naře najdete překrásný chrám Tódaidži, projdeme známý park, kde  navštívíme svatyni Kasuga Taiša se stezkou tisíce luceren. Ta každoročně právem přiláká tisíce turistů k procházkám.  Poté se vrátíme do hotelu v Ósace. Nocleh Ósaka.

Úterý 26. listopadu

Odlet zpět do ČR

Středa 20. listopadu - Sobota 23. listopadu

Tokio

Ubytování ve dvoulůžkových pokojích v 3* hotelu.

Sobota 23. listopadu - Úterý 26. listopadu

Osaka

Ubytávování ve dvoulůžkových pokojích v 3* hotelu.

Po rezervaci zájezdu ti pošleme zpětné potvrzení místa dle dostupnosti. Místa jsou na vyžádání.

Vyhrazujeme si právo na změnu programu.

Platby

Kreditní karty nejsou akceptovány všude. Japonsko je stále zemí, kde se zvláště v malých obchodech a restauracích platí pouze hotovostí. Turistům je doporučeno mít u sebe dostatek hotovosti a kreditní kartu mít pouze jako zálohu. Hodně bankomatů neakceptuje zahraniční kreditní karty, vyjma bankomatů Citibank, které ale můžeš nalézt ve všech velkých městech. Nejpopulárnějšími kreditními kartami jsou Visa a MasterCard. Novinkou jsou bankomaty na poštách.

 

Spropitné

V Japonsku se spropitné zásadně nedává. Pokud chcete zaplatit, nečeká se na vrchního číšníka, ale platí se u pokladny při odchodu.

 

Voda

Voda z kohoutků může být použita jako pitná, avšak je relativně hodně chlorovaná. K pití doporučujeme minerální vodu v lahvích.

 

Elektrické napětí

V Japonsku je elektrické napětí 100 V a 50 Hz na východě, resp. 60 Hz na západě země. Elektrické spotřebiče, které lze nastavit na 110 V, můžeš používat, pokud máš s sebou adaptér. Měj na paměti rozdílné elektrické napětí, pokud chcete jako suvenýr kupovat elektroniku.

Ve skupině, ke které se přidá naše skupina Manao, budou cestovat ženy i muži.

Informace z MZV: MZV

Čeští občané, držitelé platného českého cestovního pasu, mohou pobývat na území Japonska bez víza po dobu nepřesahující 90 po sobě jdoucích dnů. Toto se nevztahuje na české občany, kteří hodlají vstoupit do Japonska za účelem získání zaměstnání nebo trvalého pobytu, výkonu povolání nebo účasti na veřejných kulturních a sportovních akcích za úplatu nebo za účelem pobytu přesahujícího 90 po sobě jdoucích dnů.

Občané České republiky mohou cestovat do Japonska s platným cestovním pasem České republiky za účelem turistiky bez víza. Doba platnosti pasu není stanovena, avšak platnost pasu by měla minimálně pokrýt celkovou dobu předpokládaného pobytu v zemi, včetně cesty kalkulované pro návrat. Doporučuje se nicméně, aby platnost pasu byla alespoň o 2 měsíce delší, než je povolená doba pobytu. Řidičský průkaz České republiky není japonskými úřady uznáván. Cestovatel by měl být držitelem mezinárodního řidičského průkazu vydaného podle Ženevské úmluvy z roku 1949 anebo japonského řidičského průkazu. Mezinárodní očkovací průkaz není vyžadován a není ani nutný, závisí na rozhodnutí cestovatele, zda se jím vybaví.

 • Letenku Praha – Tokio, Ósaka – Praha vč. letištních tax v ekonomické třídě se společností Lufthansa
 • Českého průvodce po celou dobu pobytu
 • 6x ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní – centrální 3* hotely
 • Městskou dopravu po celou dobu pobytu včetně dopravy z/na letiště
 • Přepravu vlaky JR včetně vysokorychlostního vlaku (šinkansen Nozomi)
 • Vstupy do památek během zájezdu dle programu
 • Pojištění proti úpadku CK
 • Stravování kromě  výše zmíněných
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj (6 000,-Kč)
 • Osobní výdaje na místě
 • cestovní pojištění (nabízíme ERV Evropska pojišťovna, Colonnade)
 • osobní výdaje na místě

Cena za osobu ve dvolůžkovém pokoji

Chceš si zobrazit diskuzi a seznámit se s ostatními? Stačí se přihlásit a rezervovat si své místo.

Zajímá tě více?

Podívej se, jak Manao funguje, nebo se na Facebooku zeptej, co si o pobytu myslí tvoje kamarádky!