Azory- krása ostrova Miguel

Na co se můžeš těšit

 • Nádherná příroda
 • Jezera, sopky
 • Divoké moře
 • Místní speciality
 • Bujná vegetace

Začátek

Pá 08.05

Konec

St 13.05

Čas do konce objednávek

89 dní a 20 hodin

Cena s dopravou

31 200,00 Kč

O pobytu

Místa jsou na vyžádání.

Azorské ostrovy leží v Atlanském oceánu, 2 hodiny letu z Portugalska. Díky odlehlosti zde nejsou davy turistů. Objevíte ráj zelené a modré barvy v rozmanité vegetaci (mj. oblíbené hortenzie), ve vodách jezer uvnitř sopečných kráterů a ve vlnách vždy divokého moře. Počasí je kromě léta přibližně stejné, teploty se pohybují okolo 20 stupňů. Společně navštívíme hlavní ostrov Sao Miguel. Ostrov plný přírodních krás a zajímavostí projedeme doslova křížem krážem. Vrcholy kopců nejsou daleko od moře, proto jsou výhledy na Atlantik skutečně úchvatné. Kromě krátkých vycházek se vykoupete v termálních pramenech.

Zájezd je s partnerskou ck.

Podrobné informace

Pátek 8. května

Odlet z Prahy s přestupem v Lisabonu na ostrov St. Miguel. 

Sobota 9. května

Dnes si prohlédneme západní stranu ostrova, které dominuje sopečný masiv Sete Cidades. Po cestě zastávka na vyhlídce Vista do Rei, která nabízí jeden z nejkrásnějších panoramických výhledů na ostrov na dvě jezera - modré a zelené v obrovském sopečném kráteru s obvodem až 12 kilometrů a kolmými stěnami vysokými 300 metrů.

Neděle 10. května

Možnost půldenního lodního výletu na pozorování velryb a delfínů. Oba druhy se v oblasti Azorských ostrovů vyskytují ve velkém množství a často zde lze vidět i vorvaně či delfíny křídlaté. Pozorovat, jak se tito obři vynořují a vyskakují z hlubokých vod oceánu, je zážitek, na který se nedá zapomenout. V případě špatného počasí můžeme zajet do oblasti čajových plantáží s muzeem a dodnes funkčním zařízením z 19 stol. na zpracování světoznámé značky čaje Gorreana Tea. Odpoledne se podíváme do hlavního města Ponta Delgada, mj. na tržiště, kde si můžeme vychutnat místní speciality, mezi kterými jednoznačně vede ananas - hlavní plodina pěstovaná na ostrovech. Ve městě můžeme vidět i dílny, ve kterých se dodnes podle tradiční receptury vyrábí keramika. 

Pondělí 11. května

Výlet do Furnasu, po cestě zastávka na vyhlídce Santa Iria s okouzlujícím výhledem na vnitrozemí a severní pobřeží. Příjezd do vesničky Furnas, známé sopkou a tzv. Caldeiras s kouřícími gejzíry a horkými vřídly, které jsou zdrojem léčivého bahna a minerální vody. Místo je známé i typickým místním pokrmem cozido, které se připravuje v zakopaném hrnci ohřívaném vulkanickou párou. Návštěva rajské zahrady s jezírky Terra Nostra - jedné z nejkrásnějších botanických zahrad na ostrově zahrady s jezírky, kde vám dech vyrazí bujná exotická vegetace. Návrat do hotelu podél jižního pobřeží.

Úterý 12. května

Snídaně. Půldenní výlet k jezeru Lagoa do Fogo, po cestě prohlídka městečka Ribera Grande malebně položeného na vulkanické náhorní plošině nad mořem. Podíváme se na kouzelné historické centrum s úzkými uličkami lemovanými zajímavými příklady městské architektury ze 17. a 18 stol. jako např. budova radnice, barokní kostel Espirito Santo s barokní fasádou, nebo obloukový most. Pokračování do chráněné přírodní rezervace Lagoa do Fogo (Ohnivé jezero), která je bezesporu jednou z největších přírodních atrakcí ostrova. Mystické modré jezero dlouhé 2 km vyplňující dno vyhaslého kráteru, vzniklého erupcí v r. 1563, obklopené vysokými kopci s endemickou vegetací vytvářejí v kombinaci s bílými písčitými plážemi nádherné scenérie. Na zpáteční cestě návštěva výrobny keramiky. 

Středa 13. května

Ráno odlet a po přestupu přílet do Prahy navečer. 

 

VYHRAZUJEME SI PRÁVO ZMĚNY PROGRAMU

Pátek 8. května - Středa 13. května

Jelikož zajišťujeme ubytování na zájezdech tak, aby co nejlépe vyhovovalo charakteru zájezdu umístěním v přírodě nebo ve městech a přijatelným vybavením pokojů za příznivou cenu, může být v některých zájezdech ubytování více kategorií. V popisu ceny zájezdu a zde je uveden typ ubytování, který je v zájezdu nejčastěji používán. Níže uvedený popis vystihuje přibližnou charakteristiku ubytovací kategorie. Rozměry, vybavení a další náležitosti se mohou místně lišit.

 Pro zájezdy z cyklu Svět s průvodci Periscope používáme dvoulůžkové pokoje se sociálním příslušenstvím (koupelna, WC). 

 Z valné většiny jde o střední kategorii ubytování ve 2 až 3 hvězdičkových hotelech nebo motelech.

Všechna místa jsou na vyžádání. V případě zájmu nás kontaktujte ohledně volných míst. 

MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ VE SKUPINĚ: 8

Turistická náročnost tohoto zájezdu je druhá nejlehčí kategorie. Během zastávek na trase je více času na lehké vycházky v přírodě. Většinou do 3 hodin, výjimečně vícehodinový pobyt venku. Chůze nezpevněným terénem, občas přes mokřady ( nebo lávovým (či popelovým) polem.. Doporučujeme nepromokavou a pevnou turistickou obuv.

Tento zájezd je vhodný i pro osoby s omezenou schopností pohybu, pokud ovšem omezení není takového rozsahu, aby činilo potíže s chůzí při lehké turistice a při procházkách v přírodě.   

Azory

Občané České republiky a Slovenska mohou vstupovat a pobývat na území Portugalska bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem. Za platnost cestovních dokladů a dodržení podmínek vstupu odpovídá cestující. Objednatel zájezdu je povinen nahlásit do CK účast cizích státních příslušníků. Bližší informace o podmínkách vstupu a pobytu naleznete na webech www.mzv.czwww.mzv.sk.

Pro vstup do Portugalska není vyžadováno žádné očkování.

Portugalsko

Občané České republiky a Slovenska mohou vstupovat a pobývat na území Portugalska bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem. Za platnost cestovních dokladů a dodržení podmínek vstupu odpovídá cestující. Objednatel zájezdu je povinen nahlásit do CK účast cizích státních příslušníků. Bližší informace o podmínkách vstupu a pobytu naleznete na webech www.mzv.cz a www.mzv.sk.

Pro vstup do Portugalska není vyžadováno žádné očkování.

 • 2.5 % - děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • 2.5 % - osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • AKTUÁLNÍ CENA JE PLATNÁ DO 8.11. 2019 NEBO DO VYPRODÁNÍ MÍST
 • letenky Praha – Ponta Delgada (s přestupem) a zpět vč. let. tax 
 • 5x ubytování ve 2-3* hotelu (2lůžkové pokoje s WC a sprchou)
 • 5x snídaně
 • průvodce
 • dopravu podle programu
 • cestovní pojištění včetně storna UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK
 • vstupné (cca 30 EUR)
 • výlet za velrybami
 • spropitné a další výše neuvedené služby

PŘÍPLATKY:

 • 1lůžkový pokoj: 4 000 Kč
Chceš si zobrazit diskuzi a seznámit se s ostatními? Stačí se přihlásit a rezervovat si své místo.

Cena s dopravou

31 200,00 Kč

Zajímá tě více?

Podívej se, jak Manao funguje, nebo se na Facebooku zeptej, co si o pobytu myslí tvoje kamarádky!