Petrohrad (s Ermitáží, Jantarovou komnatou a večeřemi)

Na co se můžeš těšit

 • Památky a historie Petrohradu
 • Bílé noci
 • Slavná Ermitáž
 • Legendární Jantarová komnata
 • Petrodvorce

Začátek

Út 09.06

Konec

Ne 14.06

Čas do konce objednávek

169 dní a 11 hodin

Cena s dopravou

25 850,00 Kč

O pobytu

Místa jsou na vyžádání.

Zájezd je organizován partnerskou ck.

Letecký poznávací zájezd do Petrohradu se koná v době tz. bílých nocí. Světlo je dlouho do noci, život v Petrohradě nikdy nekončí....

Petrohrad se rozkládá na více než 40 ostrovech při ústí Něvy do Finského zálivu. Město, založené r. 1703 carem Petrem I. Velikým, bylo až do 20. století hlavní metropolí Ruska. Nyní je živoucí čtyřmilionovou aglomerací, kam se další miliony turistů z celého světa přijíždějí nadýchat atmosféry dávné carské slávy. Po seznámení se stavebními památkami, skvělými sbírkami uměleckých předmětů v Ermitáži, malebnými zákoutími a romantickými kavárnami na nábřežích vodních kanálů snadno nabudete dojmu, že jste vstoupili do děje některého románu či divadelní hry, které tu psali známí umělci. Zajímavé je i okolí Petrohradu s řadou význačných stavebních památek jako Petrodvorce nebo Puškin.

Ubytování je zajištěno v hotelu v centru města přímo na začátku Něvského prospektu

 • SKVĚLÁ CENA
 • TERMÍNY V KVĚTNU A V ČERVNU V DOBĚ BÍLÝCH NOCÍ
 • 5 NOCLEHŮ V CENTRU MĚSTA
 • VSTUPY DO JANTAROVÉ KOMNATY A ERMITÁŽE JSOU V CENĚ!
 • 3 VEČEŘE NA HOTELU JSOU V CENĚ!

Podrobné informace

Úterý 9. června

Dopoledne odlet z Prahy do Petrohradu (Sankt Petěrburku). Po příletu na letiště Pulkovo transfer do hotelu v centru města, včetně krátké okružní jízdy, při které prvně spatříme některá známá místa Petrohradu. Večeře je v ceně.

Středa 10. června

Dnes postupně navštívíme pravoslavný chrám Kristova vzkříšení, jehož interiér zdobí spousta ikon a maleb, mohutnou Kazaňskou katedrálu a katedrálu sv. Izáka, z jejíhož ochozu lze najednou přehlédnout celé město. Opravdovou perlou Petrohradu je jedno z největších muzeí na světě – proslulá obrazárna Ermitáž.Na tři miliony exponátů, mezi něž patří slavné obrazy, grafiky, rytiny, ale i sochy, ukrývá několik paláců. Největší a nejnavštěvovanější z deseti budov Ermitáže je Zimní palác. Dřívější sídlo ruských carů je úchvatným architektonickým dílem a domovem jedné z nejcennějších sbírek západoevropského umění. Vstupné je v ceně.

Čtvrtek 11. června

Dnes si pěšky prohlédneme významné historické památky v centru města. Mimo jiné uvidíme budovu Admirality, která svou věží dominuje městu, Alexandrův sloup – žulový monolit na Palácovém náměstí v samém středu města, sochu cara Petra Velikého (tzv. Měděný jezdec). Z nábřeží Něvy se nám naskytne výhled na několik mostů a na Vasiljevský ostrov, kde sídlí muzea a vědecké instituty. V místech, kde hlavní petrohradské třídy (například Něvský prospekt) křižují mnohé vodní kanály, se nachází stanoviště výletních lodí. Vyvolávači stojící u lodí nebo přímo na mostech nabízejí hodinové vyjížďky po kanálech a ramenech Něvy. Z výletní lodi si můžete prohlédnout paláce stojící podél kanálů i většinu známých památek (včetně Zimního paláce, katedrály sv. Izáka, Petropavlovské pevnosti nebo budovy Admirality) z neobvyklých pohledů, což je zvláště za pěkného počasí neopakovatelný zážitek. Večeře je v ceně zájezdu.

Pátek 12. června

Dopoledne se přesuneme autobusem na předměstí města do Puškina. Prohlédneme si tamějšíKateřinský palác s parkem, který býval letním carským sídlem. Zde se nachází i světoznámá Jantarová komnata, kterou si prohlédneme. Vstupné je v ceně. Po poledni přejedeme do Petrodvorce. V tomto pozoruhodném palácovém a parkovém celku z 18. a 19. století, který se rozkládá na ploše přes 800 ha, je umístěno přes 170 fontán různých velikostí. Mezi nimi je nejznámější Velká kaskáda se sochou Samsona bojujícího se lvem. Překrásný Velký palác rozděluje areál na Horní a Dolní park. K večeru návrat do hotelu. Večeře je v ceně zájezdu. Po půlnoci fakultativně vyjížďka k mostům, které se v noci zvedají, aby jimi mohly proplout velké lodě. 

Sobota 13. června

Posledními hlavními místy, která si podrobně prohlédneme, jsou Petropavlovská pevnost, která je nejstarší kamennou budovou ve městě. Její součástí je katedrála sv. Petra a Pavla s pozlacenou špicí. Budete moci navštívit nedaleko kotvící křižník Aurora, jehož výstřel odstartoval bolševický převrat v Rusku. Další variantou je pak možnost prohlédnout si blízký domek Petra Velikého, v němž slavný car pobýval krátce po založení města.

Neděle 14. června

Dopoledne přesun na letiště Pulkovo, odpoledne odlet do Prahy.

Program jednotlivých dnů různých termínů může být upraven podle zavíracích dní či otevíracích hodin muzeí, kostelů apod.

Úterý 9. června - Neděle 14. června

Petrohrad

 • 5x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s WC a sprchou)
 • 5x snídaně, 3x večeře

Všechna místa jsou na vyžádání. V případě zájmu nás proto kontaktujte.

MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ VE SKUPINĚ: 15

Změna programu je vyhrazena.

 • třílůžkový pokoj – není možný
 • Tento zájezd je vhodný i pro osoby s omezenou schopností pohybu, pokud ovšem omezení není takového rozsahu, aby činilo potíže při nastupování a vystupování z dopravního prostředku, a nezpůsobovalo potíže s běžnou chůzí o intenzitě, která se dá očekávat při prohlídkách měst, zajímavých míst a při procházkách v přírodě.   

Turistická náročnost tohoto zájezdu: během prohlídek centra města se nachodí poměrně dost kilometrů. Resp. celý den jste "na nohou". První a poslední den a v den výletu do Puškina a Petrodvorce je k dispozici mikrobus/autobus.

Nelze doporučit lidem s pohybovými problémy, resp. prosíme o sdělení Vašeho omezení předem. Ve smlouvě o zájezdu uvedeme, že s ohledem na náročný program a zdravotní stav klient souhlasí s tím, že některou část programu nebude absolvovat se skupinou, ale samostatně (nebo lze pro přesun mezi navštěvovanými místy doporučit zaplatit si taxi) anebo vůbec.

Tento zájezd je vhodný i pro osoby s omezenou schopností pohybu, pokud ovšem omezení není takového rozsahu, aby činilo potíže při nastupování a vystupování z dopravního prostředku, a nezpůsobovalo potíže s běžnou chůzí o intenzitě, která se dá očekávat při prohlídkách měst, zajímavých míst a při procházkách v přírodě.   

 • 2.5 % - děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • 2.5 % - osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami

Rusko

Občané České republiky a Slovenska potřebují ke vstupu na území Ruské federace vízum, o které mohou požádat pouze na ruských velvyslanectvích a konzulátech. Účastníkům zájezdu s uhrazeným příplatkem za vyřízení víza, zašleme instrukce a potřebné formuláře k vyplnění s dostatečným předstihem. 

K žádosti o vízum se přikládá:

 • cestovní pas, platný minimálně 6 měsíců po plánovaném návratu z Ruské federace, pas musí mít volnou dvoustranu
 • barevnou fotografii pasového formátu (na fotografii musí být vidět obličej rovně na bílém pozadí)
 • vyplněný formulář (formulář a instrukce k vyplnění klientovi dodá CK)
 • kopii smlouvy o cestovním pojištění (dodá CK).

Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem. Za platnost cestovních dokladů a dodržení podmínek vstupu odpovídá cestující. Objednatel zájezdu je povinen nahlásit do CK účast cizích státních příslušníků.  Bližší informace o podmínkách vstupu a pobytu naleznete na webech www.mzv.cz a www.mzv.sk

Pro vstup do Ruska není vyžadováno žádné očkování. Pro území Ruské federace se doporučují následující vakcíny: záškrt, obrna, tetanus, tyfus, chřipka a hepatitida typu A a B.

 • CENA PLATÍ DO 09.11.2019 NEBO DO VYPRODÁNÍ MÍST
 • letenka Praha – Petrohrad a zpět vč. let. tax
 • dopravu mikrobusem/autobusem (dle velikosti skupiny) a metrem 
 • 5x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s WC a sprchou)
 • 5x snídaně, 3x večeře
 • průvodce
 • vstupné do Ermitáže a do Jantarové komnaty
 • cestovní pojištění UNIQA K7C a pojištění proti úpadku CK
 • vízum do Ruska (v době přípravy zájezdu, může se změnit): 2 100 Kč
 • vstupné (včetně plavby po řece Něvě, noční vyjížďka k mostům) cca 4 500 RUB, tj. 65 EUR
 • další výše neuvedené služby

PŘÍPLATKY

 • 1lůžkový pokoj: 6 500 Kč
 • svoz z Brna do Prahy linkovým autobusem nebo vlakem a zpět mikrobusem - min. 3 os. (mimo termín od 29.8.): 800 Kč
 • vízum: 2 100 Kč
Chceš si zobrazit diskuzi a seznámit se s ostatními? Stačí se přihlásit a rezervovat si své místo.

Cena s dopravou

25 850,00 Kč

Zajímá tě více?

Podívej se, jak Manao funguje, nebo se na Facebooku zeptej, co si o pobytu myslí tvoje kamarádky!