Pobaltí - Májový eurovíkend

Na co se můžeš těšit

 • Památky a historie Rigy a Tallinu
 • Národní park Gauja
 • Pobřeží Baltu
 • Středověké hrady
 • Větrné mlýny a malebné vesnice atd.
 • Česky mluvící průvodce

Začátek

St 06.05

Konec

Ne 10.05

Čas do konce objednávek

85 dní a 20 hodin

Cena s dopravou

20 586,00 Kč

O pobytu

Místa na vyžádání.

Zájezd je pořádán s partnerskou ck.

Proč se v době krásného jara v Česku vydat právě do Pobaltí? Třeba proto, že oba státy, Lotyšsko a Estonsko, leží u moře, na březích Baltu a Finského zálivu, takže se můžete těšit na nespočet jedinečných pohledů na malebné přístavy, rybářské vesnice a pláže. Jako perla navíc oproti jiným nabídkám na trhu se skví estonský ostrov Saaremaa. Do pěti dnů se vejdou ještě návštěvy měst s nezapomenutelnými historickými kulisami: Riga i Tallinn patří do památek UNESCO. To vše s naším průvodcem - specialistou na Pobaltí. Polopenze v ceně! Pěkné 3* hotely.

Podrobné informace

Středa 6. května

Odlet přímou linkou Praha - Riga: prohlídka centra lotyšské metropole s goticko-renesančními památkami. Dům Černohlavců, kostel sv. Petra a rižský dóm (UNESCO). Vycházka ulicemi lemovanými domy ve stylu proslulé rižské secese. Ubytování v Rize.

Čtvrtek 7. května

Dnes zavítáme do probouzející se přírody v národním parku Gauja. Nad stejnojmennou řekou vévodí zalesněnému údolí hrad Turaida. Po pobřeží Baltského moře pak dojedeme do Estonska. Ubytování, večeře v ceně.

Pátek 8. května

Večer 2. dne nebo ráno přejezd k trajektu na estonský ostrov Saaremaa, kde si prohlédneme tradiční větrné mlýny v Angle, některý z majáků a také známý meteoritický kráter u vesnice Kaali. Ve městě Kuressaare pak navštívíme středověký hrad se systémem opevnění a příkopů, který je největší dochovanou pevností v Pobaltí. Na sousedním ostrově Muhu se projdeme malebnou vesnicí s dřevěnými usedlostmi, která vypadá téměř jako skanzen. Večer návrat na pevninu a odjezd na ubytování do Tallinnu. Večeře v ceně.

Sobota 9. května

Výlet do národního parku Lahemaa, kde se projdeme rašeliništěm a na mořském pobřeží si prohlédneme tradiční domky se spoustou bludných balvanů v okolí. Pozdní oběd ve stylové venkovské krčmě.Návrat do Tallinnu. 

Neděle 10. května

Prohlídka historického centra Tallinnu se zachovalým středověkým opevněním a spoustou malebných uliček. Prohlédneme si historickou budovu radnice, nahlédneme do radniční lékárny, do nejstaršího estonského kostela Toomkirik i do pravoslavné katedrály Alexandra Něvského. Z návrší Toompea se nám naskytne pohled na celé město s přístavem. Odpoledne odlet do ČR s přestupem.

Středa 6. května - Neděle 10. května

Jelikož zajišťujeme ubytování na zájezdech tak, aby co nejlépe vyhovovalo charakteru zájezdu umístěním v přírodě nebo ve městech a přijatelným vybavením pokojů za příznivou cenu, může být v některých zájezdech ubytování více kategorií. V popisu ceny zájezdu a zde je uveden typ ubytování, který je v zájezdu nejčastěji používán. Níže uvedený popis vystihuje přibližnou charakteristiku ubytovací kategorie. Rozměry, vybavení a další náležitosti se mohou místně lišit.

 Pobaltí – HOTELY. Pro naše zájezdy využíváme jak rodinné a stylově zařízené hotely na venkově, tak i moderní nebo zrenovované historické hotely ve městech. Standard odpovídá nejméně 2–3*** v evropském pojetí, je však dobré vědět, že v Pobaltí se označení hotelů hvězdičkami nepoužívá.

Pobaltské ubytování má svá specifika:

- v některých budovách nejsou výtahy

- na pokojích nemusí být minibar, TV a vysoušeč vlasů

- některé hotely mají jen málo nekuřáckých pokojů (Pobaltí)

- některé hotely mohou být plně nekuřácké nebo není dovolena konzumace alkoholu v celém hotelu (Finsko).

Vybavení pokojů se v jednotlivých hotelech liší. K běžnému zařízení skandinávského a pobaltského ubytování patří: postele, skříň, noční stolky, pracovní stůl se židlí, případně křeslo se stolkem, telefon, satelitní TV. Pokoje mají vždy vlastní WC a sprchu a většinou wi-fi připojení.

Všechna místa jsou na vyžádání. V případě zájmu nás kontaktujte ohledně volných míst. 

MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ VE SKUPINĚ: 20

Zájezd odpovídá té nejlehčí turistické náročnosti. Převaha cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jedna až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Není potřeba jiná speciální obuv než boty bez podpatku.

Tento zájezd je vhodný i pro osoby s omezenou schopností pohybu, pokud ovšem omezení není takového rozsahu, aby činilo potíže při nastupování a vystupování z dopravního prostředku, a nezpůsobovalo potíže s běžnou chůzí o intenzitě, která se dá očekávat při prohlídkách měst, zajímavých míst a při procházkách v přírodě.   

Estonsko

Občané České republiky a Slovenska mohou vstupovat a pobývat na území Estonska bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem. Za platnost cestovních dokladů a dodržení podmínek vstupu odpovídá cestující. Objednatel zájezdu je povinen nahlásit do CK účast cizích státních příslušníků. Bližší informace o podmínkách vstupu a pobytu naleznete na webech www.mzv.czwww.mzv.sk

Pro vstup do Estonska není vyžadováno žádné očkování.

Lotyšsko

Občané České republiky a Slovenska mohou vstupovat a pobývat na území Lotyšska bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem. Za platnost cestovních dokladů a dodržení podmínek vstupu odpovídá cestující. Objednatel zájezdu je povinen nahlásit do CK účast cizích státních příslušníků. Bližší informace o podmínkách vstupu a pobytu naleznete na webech www.mzv.czwww.mzv.sk

Pro vstup do Lotyšska není vyžadováno žádné očkování.

 • 2.5 % - děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • 2.5 % - osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • 2000 Kč - klienti nad 55 let - lze sčítat pouze s věrnostní slevou
 • AKTUÁLNÍ CENA JE PLATNÁ DO 6.10. 2019 NEBO DO VYPRODÁNÍ MÍST
 • letenku Praha – Riga (přímý let) a Tallinn – Praha (s přestupem) vč. let. tax
 • dopravu mikrobusem dle velikosti skupiny
 • trajekty
 • 4x ubytování v hotelech (2lůžkové pokoje s WC a sprchou)
 • 4x snídaně, 2x večeře a 1x oběd
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K7C včetně storna a pojištění proti úpadku CK
 • vstupné cca 30 EUR, další výše neuvedené služby

 

PŘÍPLATKY:

 • 1lůžkový pokoj: 3 000 Kč
 • svoz z Brna do Prahy linkovým autobusem nebo vlakem a zpět mikrobusem - min. 3 os.: 800 Kč
Chceš si zobrazit diskuzi a seznámit se s ostatními? Stačí se přihlásit a rezervovat si své místo.

Cena s dopravou

20 586,00 Kč

Zajímá tě více?

Podívej se, jak Manao funguje, nebo se na Facebooku zeptej, co si o pobytu myslí tvoje kamarádky!