Japonsko SAKURA 2020 s českým průvodcem – Zahrady a památky UNESCO

Na co se můžeš těšit

 • Nejkrásnější místa Japonska
 • Poznávání míst jako je Tokio, Kjóto, Himedži, Arašijama, Nara, Kanazawa, Kamakura
 • Japonská historie a kultura
 • Kvetoucí sakury
 • Cestování proslulými japonskými vlaky
 • Návštěva parku Nara 
 • Japonské chrámy, hrady a zahrady
 • Japonské speciality
 • Česky mluvící průvodce

Začátek

Út 24.03

Konec

Po 06.04

Čas do konce objednávek

59 dní a 4 hodiny

Cena s dopravou

81 800,00 Kč

O pobytu

JIŽ JEN POSLEDNÍCH PÁR MÍST!

Zájezd je organizován naší partnerskou ck. Místa jsou na vyžádání.

Jarní zájezd v období Sakur na rok 2020 opět slibuje nezapomenutelné zážitky, jakými jsou atmosféra rušné moderní metropole Tokia v kontrastu s poklidnou částí historického krásného Kjóta, oblíbené Nary či oblasti Himedži. Vaše cesta začne příletem do Ósaky, odkud se budete přesouvat do Kjóta, kde strávíte několik nocí a paprskovitě podniknete výlety do nejzajímavějších míst kolem Kjóta. Na poslední noci se přesunete do Tokia. I z tohoto města budete mít možnost bočních výletů mimo Tokio, vybrali jsme ty nejlepší tipy.  Abychom dali prostor i vám, předposlední den v Tokiu se budete moci rozhodnout, zda dáte přednost toulání se Tokiem, anebo si u nás předem zaplatíte některý z našich fakultativních výletů. Velmi oblíbeným je celodenní výlet na horu Fudži a do oblasti Hakone, která láká absolutně každého návštěvníka Japonska. Celým zájezdem Vás bude provázet zkušený český průvodce, a to už z Prahy. Sakura je prostě období, které musíte v Japonsku zažít.

 

Společný odlet s průvodcem z Prahy, druhý den ráno příletíte do Ósaky. Odtud se přesouváte do Kjóta, kde kde strávíte několik nocí a paprskovitě podniknete výlety do nejzajímavějších míst v oblasti Kansai, jako je Himedži, oblast Arašijama, Nara a Kanazawa. V Kjótu budete mít dostatečnou dobu na to, abyste toto město důkladně prozkoumali, neboť Kjóto nikdy nikoho neomrzí. Na posledních pět nocí se vysokorychlostním vlakem šinkansenem přesunete do Tokia. I z tohoto města budete mít možnost bočních výletů mimo Tokio, vybrali jsme pro Vás Kamakuru. V Tokiu budete mít kromě jiného také možnost projížďky lodí.  Zkrátka program je nabitý nejen kulturními památkami UNESCO, nejkrásnějšími zahradami, ale také přírodou.  Celým zájezdem Vás bude provázet český průvodce.

Podrobné informace

Úterý 24. března

Odlet z Prahy do Japonska. Dnes poletíte s českým průvodcem z Prahy do Ósaky s leteckou společností Lufthansa.

Středa 25. března

Po ranním příletu se přesunete do Kjóta a hned (po uschování zavazadel) se vydáte na prohlídku okolí Císařského paláce (bez vstupu) a dále do bohatě zdobeného paláce Nidžó ze 17. století, který proslul pro své „skřivánčí podlahy“. Ty nepříjemně vržou a skřípou a v minulosti měly za úkol odhalit nepřítele. Odpoledne se vrátíte do hotelu, odbavíte se a můžete si užít odpočinku po náročné cestě. 

 • Nocleh Kjóto

Čtvrtek 26. března

Po snídani se vypravíte na celodenní poznávání Kjóta. Vydáte se k chrámu stříbrného pavilonu Ginkakudži, dále půjdete Stezkou filozofů k chrámu Nanzendži, který patří mezi pět velkých zenových chrámů v Kjótu a také k úchvatné zenové zahradě Murinan. Po svatyni Heian Džingú a okolní zahrady se přesunete zpět k hotelu.

 • Nocleh Kjóto

Pátek 27. března

Po snídani pojedete do čtvrti Arašijama a přesunete se k chrámu Tenrjúdži, projdete se bambusovým hájem Sagano po dřevěném mostě Togecukjó přes řeku Kacura a podíváte se také k chrámu Džódžakkódži. Návrat zpět do Kjóta.

 • Nocleh Kjóto

Sobota 28. března

Po snídani odjezd do starobylého města Nary. Ta vyniká zalesněnými kopci, parky s chrámy i jedněmi z nejstarších dřevěných staveb na světě.  V parku Nara, který navštívíte, se toulá více než tisíc jelínků (šika) považovaných za „posly bohů“. Uvidíte velmi významný chrám Tódaidži, který se skládá z Buddhovy síně (Daibucuden), vedlejších chrámů, síní, pagod a bran výjimečné historické hodnoty. Dále slavnou svatyni Kasuga taiša, která se také nachází v parku. Po skončení prohlídky Nary se přesunete do Kjóta. 

 • Nocleh Kjóto

Neděle 29. března

Po snídani pojedete vlakem do Himedži, ze stanice se pěšky vydáte k hradu Himedži a okolní zahrady Kokoen. Po ukončení prohlídky hradu a okolí se přesunete dále na vlakovou stanici a pojedete do Maiko a projdete se promenádou Maiko Marine, 47m n.n., která je na nejdelším visutém mostě Akaši kaikjó spojující Honšú s Šikoku. Zpět do Kjóta.

 • Nocleh Kjóto

Pondělí 30. března

Po snídani pojedete do Kanazawy. Kanazawa je vyhlášená velkolepou zahradou Kenrokuen a také zajímavými oblastmi, jako je dům gejš v Higaši Čaja a také oblast samurajů Nagamači. Na místním trhu Ómičó budete mít možnost si zakoupit nejrůznější japonské speciality. Po ukončení prohlídek v Kanazawě návrat do Kjóta.

 • Nocleh Kjóto

Úterý 31. března

Po snídani si užijete celodenní putování Kjótem. Podíváte se do chrámu Sandžúsangendó s 1001 sochami, dále do chrámu Tófukudži s nádhernou zenovou zahradou a ke svatyni Fušimi Inari s 10 000 červenými branami torii. 

 • Nocleh Kjóto

Středa 1. dubna

Po snídani pojedete do Tokia vysokorychlostním vlakem šinkansenem. Po příjezdu se přesunute k vyhlášenému rybímu trhu Cukidži (pouze vnější část). Pokračujete k zahradám Hamarikjú. Odsud pak pojedete lodí do Asakusy a prozkoumáte její historickou oblast, jako je chrám Sensódži, nejznámější tokijský chrám. Před ním se nachází ulička zvaná Nakamise, kterou tvoří mnoho stánků se suvenýry či různými dobrotami. Odsud také můžete v celé své kráse spatřit telekomunikační věž Tokyo Skytree, která je nejvyšším vyhlídkovým bodem v Tokiu.

 • Nocleh Tokio

Čtvrtek 2. dubna

Po snídani přesun k zahradě Koišikawa Kórakuen.  Cesta pokračuje k východním zahradám Císařského paláce. Tokio z výšky si prohlédneme z Tokijské metropolitní vládní budovy, kde se ve 45. patře nachází observatoř. Budete mít krásný výhled na celé Tokio, za dobrého počasí lze dokonce zahlédnout i horu Fudži.  Nemineme městský park Šindžuku gjoen se zahradami. Návrat na hotel.

 • Nocleh Tokio

Pátek 3. dubna

Po snídani se vypravíme vlakem do pobřežní Kamakury. Půjdeme k chrámu Hasedera, k druhé největší bronzové soše Buddhy vysoké přes 13 metrů a dále k chrámu Curugaoka Hačimangú. Po ukončení prohlídek Kamakury návrat vlakem do Tokia

 • Nocleh Tokio

Sobota 4. dubna

Po snídani bude vaším cílem dnešního dne čtvrť Haradžuku. Zde se nachází rozlehlý park Jojogi a v něm nejznámější tokijská svatyně Meidži džingú. Čtvrť Haradžuku je známá tím, že se zde schází mladí Japonci, kteří jsou oblečení do zajímavých a často i výstředních kousků. Půjdete se podívat do ulice Takešita, kde se scházejí především. Návrat na hotel.

 • Nocleh Tokio

Neděle 5. dubna

Tento den je možné využít k individuálnímu odpočinku či prohlídce Tokia anebo je možné si dokoupit některý z naších výletů, které nabízíme. Přehled základních výletů najdete na našich stránkách ZDE.

 • Nocleh Tokio

Pondělí 6. dubna

Přesun na letiště Narita a odlet domů se společností Austrian Airlines.

 

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

Středa 25. března - Úterý 31. března

Kjóto

ubytování ve 3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích.

Středa 1. dubna - Pondělí 6. dubna

Tokio

Ubytování v 3* hotelu ve dvoulůžkových pokojích,

Všechna místa jsou na vyžádání. V případě zájmu nás kontaktujte. Místa vám vyžádáme, zpětně potvrdíme a zašleme informace ohledně platby.

PLATBY

Kreditní karty nejsou akceptovány všude. Japonsko je stále zemí, kde se zvláště v malých obchodech a restauracích platí pouze hotovostí. Turistům je doporučeno mít u sebe dostatek hotovosti a kreditní kartu mít pouze jako zálohu. Hodně bankomatů neakceptuje zahraniční kreditní karty, vyjma bankomatů Citibank, které ale můžeš nalézt ve všech velkých městech. Nejpopulárnějšími kreditními kartami jsou Visa a MasterCard. Novinkou jsou bankomaty na poštách.

 

SPROPITNÉ

V Japonsku se spropitné zásadně nedává. Pokud chcete zaplatit, nečeká se na vrchního číšníka, ale platí se u pokladny při odchodu.

 

VODA

Voda z kohoutků může být použita jako pitná, avšak je relativně hodně chlorovaná. K pití doporučujeme minerální vodu v lahvích.

 

ELEKTRICKÉ NAPĚTÍ

V Japonsku je elektrické napětí 100 V a 50 Hz na východě, resp. 60 Hz na západě země. Elektrické spotřebiče, které lze nastavit na 110 V, můžeš používat, pokud máš s sebou adaptér. Měj na paměti rozdílné elektrické napětí, pokud chcete jako suvenýr kupovat elektroniku.

 

TELEFONNÍ HOVORY

Telefonní budky jsou téměř všude, ale jejich ovládání není snadné. Pokud budete chtít telefonovat do České republiky, musíte nalézt šedé telefonní budky s nápisem „International“ (mezinárodní). Můžete si zakoupit telefonní karty a po malé praktické zkoušce můžete telefonovat domů. Volání z telefonních budek je mnohem levnější, než telefonování z hotelu. V současné době je pouze několik málo mobilních telefonů, které mohou být používány v Japonsku.

 

DORUČOVÁNÍ ZAVAZADEL

Pokud chcete cestovat bez velkých zavazadel, lze v Japonsku využít expresní službu přepravy zavazadel. Tzv. takkjúbin (nebo takuhaibin) lze využít všude po Japonsku. Vyžádat lze na recepci v hotelu, poplatek se pohybuje okolo 500 Kč za 1 velké zavazadlo. Zavazadla si můžete nechat zaslat hotel -> hotel, letiště -> hotel, hotel -> letiště a doručení je většinou do druhého dne.

 

RESTAURACE

Ve výkladních skříních restaurací můžete často vidět velmi zdařilé plastické modely nabízených jídel. Je to velmi užitečné, zvláště pokud neznáte jejich názvy. Stačí pouze ukázat na plastický model jídla, které si chcete objednat. Suši je mnohem levnější než v Evropě. Nejlevnějším místem, kde si ho můžete objednat jsou restaurace typu kaitenzuši. kde sedí všichni vedle sebe za barem, na kterém se pohybuje pás se suši. Platí se za množství odebraných talířků.

 

OBLEČENÍ

Jako turista můžete mít na sobě pohodlné, neformální oblečení.

 

PODNEBÍ

Léto může být v Japonsku velmi horké, obecně je však mírné a příjemné. V zimních měsících bývá velmi jasno a teploty se většinou pohybují kolem 0 stupňů. V červnu a červenci často prší a je to také období tajfunů. Absolutně nejlepším obdobím pro návštěvu Japonska je podzim a to od října do prosince.

 

TAXI

Řidiči taxi v Japonsku umí anglicky jen zřídka, ale jsou spolehliví a ochotní. V Japonsku se řídí na levé straně, a proto do taxi nasedáte také zleva. Řidič Vám automaticky otevře dveře. V Japonsku je taxi podstatně dražší než u nás, doporučujeme tedy, kde to jde, využívat MHD a vlaky.

 

OTEVÍRACÍ DOBA

Obvyklá otevírací doba v obchodech je od 10:00 do 19:00 hod., ale některé mají otevřeno i do 20:00 hod. a déle. Většina obchodních center má některý pracovní den zavřeno a zase jsou naopak otevřeny během sobot a nedělí. Banky jsou otevřeny od 09:00 do 15:00 hod. od pondělí do pátku. Pošty jsou otevřeny od 09:00 do 17:00 hod. v pracovní dny a od 09:00 do 12:00 hod. v sobotu. Po celém Japonsku můžete nalézt také obchody, které mají otevřeno po celých 24 hodin (7-11, Lawson, Family Mart a AMPM). Tyto obchody mají velmi široký sortiment rychlého občerstvení, cukrovin, magazínů apod. V nich si také můžete zakoupit proslulý výborný snack Onigiri (rýžové koule zabalené v mořské řase), které určitě musíte ochutnat.

 

 

Místní jména: Nihon or Nippon

Hlavní město: Tokio

Počet obyvatelstva: 127 milionů

Největší města/počet obyvatel :

Tokio / 12 mil.
Jokohama / 3,4 mil.
Ósaka / 2,6 mil.
Nagoja / 2,2 mil.
Sapporo / 1,8 mil.
Kóbe / 1,5 mil.
Fukuoka / 1,3 mil.
Sendai / 1,0 mil.

Geografie: Japonsko se skládá z více než 6800 ostrovů a obloukem ze severu na jih měří vice než 3800 km. Největšími ostrovy jsou Honšú a Hokkaidó na severu a Šikoku s Kjúšu na jihu země.

Podnebí: Japonsko má mírné klima s výjimkou ostrova Okinawa, který má tropické klima a ostrova Kjúšu, který má subtropické klima. Ostrov Hokkaidó má naproti tomu klimatické podmínky srovnatelné se Skandinávií.

Státní zřízení: Japonsko má parlamentní demokracii s císařem Naruhitem. Státní moc je rozdělena mezi politické strany v dvoukomorovém parlamentu.

Měna: Japonský Jen (JPY)

Časová zóna: Japonsko má časovou zónu GMT + 9

Rozloha: 377.835 km²

Oficiální jazyk: japonština

Nejvyšší hora: 3.776 m (Hora Fudži)

Volací kód země: +81

Elektrické napětí: V Japonsku se používá pouze 100 V, s 50 Hertzi na východě Japonska a 60 Hertzi na západě Japonska.

Fudži & park Hakone

Chtěli byste se podívat na jednu z nejznámějších atrakcí Japonska – horu Fudži? S naším jednodenním výletem z Tokia se Vám tento sen podaří. Dostanete se až na 5. stanici hory Fudži a když bude pěkné počasí, budete mít odsud nádherný výhled na okolí. Navíc se také projedete loďkou po jezeře Aši a podíváte se lanovkou na horu Komagatake. To vše zvládnete během jednoho dne a večer se zase můžete vrátit do Tokia a pokračovat v poznávání.

Místo: Fudži, Hakone
Délka pobytu: 08.00 – 20.30
Odjezd: celoročně dle aktuální dostupnosti (vyjma svátků a mimořádných událostí)
Cena: 3 200 Kč (cena se může měnit v závislosti na aktuálním kurzu JPY-CZK)

 

Fudži, Ošino Hakkai a vodopády

Navštivte místa, která jsou součástí světového dědictví hory Fudži. Kromě samotného výjezdu až na 5. stanici této majestnátné hory navštívíte také vesničku Ošino hakkai. Zde se nachází 8 jezírek, kam přitéká rozpuštěný sníh z hory Fudži. Díky přírodním podmínkám je voda křišťálově čistá, můžete se tu tím pádem napít a ochutnat tak vodu přímo z Fudži. Kromě toho se vydáte na prohlídku vodopádů Širaito a ke svatyni Fudžisan Hongú Sengen, která je zvlášť na jaře velmi kouzelná, když je obklopena sakurami. Celým výletem Vás bude provádět zkušený anglicky mluvící průvodce.

Místo: Fudži, Ošino Hakkai, vodopády Širaito
Délka pobytu: 8.00 – 19.30 h
Odjezd: celoročně dle aktuální dostupnosti (vyjma svátků a mimořádných událostí) – vždy  úterý, čtvrtek, sobota a neděle
Cena: 1 890 Kč (cena se může měnit v závislosti na aktuálním kurzu JPY-CZK)

 

Nabídku dalších výletů zašleme na požádání

CENA PLATÍ DO VYPRODÁNÍ MÍST.

 • zpáteční letenku Praha – Kansai, Narita – Praha včetně letištních tax
 • českého průvodce po celou dobu pobytu
 • 12 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích se snídaní (kvalitní centrální hotely 3*)
 • 14-denní Japan Rail Pass
 • transfer velkých zavazadel z hotelu v Kjótu do hotelu v Tokiu
 • městská doprava po celou dobu pobytu
 • výlety a vstupy do památek během zájezdu, které jsou uvedeny v programu
 • pojištění cestovní kanceláře proti úpadku
 • pokyny na cesty a praktický průvodce Japonskem
 • pojištění léčebných výloh v zahraničí (od 860 Kč/osoba/pobyt) – možnost sjednat u nás v CK
 • stravování kromě snídaní a výše zmíněných
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (15 000 Kč/osoba)

Změna programu vyhrazena

Chceš si zobrazit diskuzi a seznámit se s ostatními? Stačí se přihlásit a rezervovat si své místo.

Cena s dopravou

81 800,00 Kč

Zajímá tě více?

Podívej se, jak Manao funguje, nebo se na Facebooku zeptej, co si o pobytu myslí tvoje kamarádky!